« Hürriyet.com.tr
MENÜ

İlker Yasin: Başka bir hesap

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
İlker YASİN

BELLİ Kİ G.Saraylı futbolcular, maç öncesinde bir araya gelmişler ve ‘‘Bu bizim onur maçımız’’ demişler... Parası için değil forması için oynayan, kalbini sahaya koyan G.Saray futbolcusunun yapması gereken her şeyi yaptı, sahadaki her G.Saraylı futbolcu...

İnanılmaz bir pres, oyun kurma, top kapma... Her şey mükemmel... Sadece golün nasıl atılacağı belli değil. Maç golsüz kazanılmayacağına göre, Polonyalı hakem, Jardel'e yapılan harekete penaltı demese, inanç da, hırs da, forma aşkı da galibiyet için yeterli olmayacak.

Klasik 4-4-2 düseninde uzun bir aradan sonra Hakan Ünsal'ı savunmanın soluna alan Galatasaray, Hagi'siz sahaya çıktı. Bu maç aslında Hagi'nin maçıydı. Kişiliksiz, etkisiz futbol oynayan PSG kilidini Hagi ile G.Saray çok daha kolay açardı.

TRAFİK POLİSİ

Rakibi oynatmama hesabını mükemmel yapan G.Saray, rakip ceza sahasında nasıl oynayacağının hesabını yapamamıştı. Ceza sahasına inen sayısız orta ve sadece Jardel... Maç 3 saat olsa G.Saray bu şekilde golü zor bulurdu. 13. dakikada Jardel'in bulduğu gol pozisyonunu değerlendirememesi, ardından Capone'nin kafa vuruşunun kalecide kalması ilk yarının kayda değer dakikalarıydı. Galatasaray'ın aylarca peşinde koştuğu Fernandez, tüm Babıali'nin yakından tanıdığı Cağoloğlu'ndaki trafik polisi gibiydi. Bir orkestara şefi gibiydi ama kalbi büyük değildi, cesareti yoktu.

BERABERLİK HESABI

Beraberlik hesabı yapan PSG, korkak futbolunun bedelini ödedi. Popescu'nun yokluğunda, Capone'ye, ‘‘Hoşgeldin’’ diyoruz. İyiydi, diriydi. Bülent'in heykelini İstanbul'un neresine dikerseniz dikiniz. O bana gurur veriyor. Jardel'in yapacağı hiç bir şey yoktu. Beklediği toplar bu maçta ceza sahası içine indi, ama yardımsız Jardel gol vuruşu yapacak ne yeri, ne topu buldu.

Kalede Taffarel'in verdiği güven, savunmada Bülent'in büyük özverisi, orta sahanın ara vermez presi mükemmeldi. Sıkıntı gol bölgesindeydi. Jardel topu göremedi ama G.Saray yine Jardel'in düşüşü ile topu buldu. Bu iş hesap işi. Başka bir hesap para hesabı değil. G.Saray hesabı kapattı. Tebrikler G.Saray.


Bunları da Beğenebilirsiniz