« Hürriyet.com.tr
MENÜ

İlker YASİN: Akıllar nerede?

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
İlker YASİN

Aklı başka yerdeydi G.Saray'ın. 17 Mayıs'ta UEFA finalinde Arsenal'le oynayacağı maça kilitlenen G.Saraylı futbolcular Leeds maçından bu yana sahaya arzulanan futbollarını yansıtamıyorlar. Denizli maçında da, Diyarbakır'daki Türkiye Kupası finalinde de bu motivasyon eksikliği açık açık görüldü. Bunu olağan karşılamak lazım. Şampiyonluğu yüzde 99 garantilemiş, Türkiye Kupası'nı kazanmış ve UEFA Kupası ile yatıp kalkan bir Galatasaray'dan şu saatte ne isteneceğini iyi hesaplamak lazım.

Hagi, Emre ve Capone'nin yokluğunda Arif'i de yedekler sırasında oturtan Terim, Hakan Şükür'e gol bölgesinde partner olarak Marcio'yu seçti dün gece. Marcio, attığı iki gol ve Hakan'a yaptığı gol asistiyle G.Saray'da işini en iyi yapanların başında geldi.

İlk yarı sonunda sahayı terk eden iki isimden Okan seyirciden ne kadar çok alkış aldıysa, Sergen, ismine yakışmayan top kayıpları ve hatalı paslarıyla o kadar çok ‘‘ah’’ aldı.

MARŞ REZALETİ

Suat futbol hayatının son demlerinde G.Saray için, ‘‘olmazsa olmaz’’ hale geldi. Oyun planlarındaki kilit adamlarından biri. Yokluğunda, Diyarbakır'da Taffarel'le sayısız kez yüzyüze gelen rakip dün gece bu fırsatı bulamadı. Ümit'in ikinci yarıda orta sahaya alınması, G.Saray'ın biraz daha hızlı oynamasına yol açtı. Ama hepsi bir yana, G.Saray'ın aklı Kopenhag'da. Biz zaten G.Saray'ı haftalar önce şampiyon ilan etmiştik. G.Saraylı futbolcular bunun inancı içinde, akıllarında hep Arsenal var.

Maç öncesinde hoparlör çalışmıyordu, milli marş çalınamadı ve okunamadı. Tam bir rezillik yaşandı. Açık tribün marşın birinci cümlesindeyken kapalı tribün bitirmişti. Milli marşı bu kadar ayağa düşürmemek gerekir. Neredeyse mahalle maçlarına bile milli marş söyenecek. Dünyanın hiçbir yerinde böyle bir uygulama yok. Milli marş, milli takımın olduğu karşılaşmaların öncesinde söylenir. Futbol Federasyonu popülizmi bırakıp bunun önlemini almak zorundadır.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler