« Hürriyet.com.tr
MENÜ

İlkel kafa

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Yavuz GÖKMEN

Olayın tam anlatımı budur. Aylardır Galatasaray defansında, hastalık olduğunu düşünenler bence yanılıyorlardı. Hastalık Galatasaray'ın defansında değil, futbol anlayışındaydı, Ve bu gerçek Gençlerbirliği maçında bütün dişlerini gösterek sırıttı. Evet! Galatasaray'ın gelen her topu nazik bir trafik polisi gibi kalesine buyur eden bir kalecisi vardı. Ve eğer bir Galatasaray taraftarını olanca heyecanı ile kaleye koysaydınız o golleri yemezdi. Ama bunun da sorumlusu kaleci değil, onu değiştirmeyen teknik direktördür. Bütün mesele dönüyor dolaşıyor teknik direktöre dayanıyor.

Beşiktaş Teknik Direktörü John Toshack, ortadan akın yapanları takımdan kesip topu kanatlara aktarırken, Galatasaray, aptalca uzun toplarla oynuyor ve dönen toplar gol pozisyonları yaratıyordu. Galatasaray, inatla uzun toptan vazgeçmiyor ve her atağını kalesinde gol tehlikesi olarak görüyordu.

Suç futbolcularda değildi. Onlar ellerinden geleni yaptılar. Kendilerine ihanet eden uyuşturulmuş kalecilerine rağmen, hem Gençlerbirliği'ne hem de futbol anylayışı Galatasaray teknik direktörü ile eşit düzeyde olan hakeme karşı savaştılar. Bu arada ciğerlerine romen hançeri yedikleri için sahada bazen Popescu hariç sekiz kişi savaştılar. Kaptan Bülent bile Hagi'nin umarsamaz futboluna isyan etti. Ama Hagi'yi sahadan çıkarmak onun elinde değildi.

Galatasaray bu ilkel futbol anlayışı ile hiçbir yere varamayacaktır. Galatasaray'ı bu hale getiren, ve bir üst aşamada tıkanıp kalanların yapmaları gereken tek şey çekip gitmekten ibarettir. Aksi halde bu müthiş seyirci tribünleri bom boş bırakacak ve çok bilmiş sorumluları kendi kaderlerine terk edecektir. Yazıklar olsun.


Bunları da Beğenebilirsiniz