« Hürriyet.com.tr
MENÜ

İlk zafere çok az kaldı

Sauber, bu yıl birkaç kez çıkmayı başladıkları podyumları zafere dönüştürmelerine yalnızca ufak bi adım kaldığını açıkladı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

turkiyef1.com'un haberine göre, Perez dün Monza'da, bu sezon üçüncü kez podyuma çıkarken, yarış sonuna doğru LEwis Hamilton ile farkı da ciddi randa eritmişti.

Sonuçtan son derece mutlu olan Sauber takımı yetkilileri, tamamen bağımsız bir takım olarak, McLaren gibi bir devin yalnızca birkaç saniye gerisinde olmanın önemli bir başarı olduğunun altını çizdiler.

Sauber CEO'su Monisha Kaltenburn, takımının bir sıra daha yukarı çıkmak için şansa ihtiyacı olmadığını düşünüyor.

"Bu yaış bize, çok az daha hızlanırsak kazanabileceğimizi gösterdi. Bunun en iyi tarafı, hemen her yarışta güçlü bir grafik çiziyor olmamız. Bu yüzden zaferi kendi gücümüzle alabileceğimize inanıyorum."

Monisha Kaltenburn ayrıca, Spa'da olanların ardından İtalya'da çok rekabetçi olmayı beklemediklerini, bu sebeple burada gelen podyumun biraz sürpriz olduğunu ifade etti.

"Spa'da olanları unutmaa çalışsanız bile aklınızın bir köşesinde elbette duruyor. Bu yüzden burada çok güçlü olmayı beklemiyorduk. Puan almak bile zor olabilirdi. Spa'daki kaybın ardından puan almak çok önemliydi. Cuma antrenmanınaki sonuçlar puan alabileceğimizi gösteriyordu ancak podyum gerçekten beklenmiyordu."

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler