« Hürriyet.com.tr
MENÜ

İlk yarıyı lider kapatmanın anlamı yok

Sakatlığı yüzünden forma giyemeyen Hakan Arıkan açıklamalarda bulundu.

Övünç ÖZDEM / İstanbul DHA
SON GÜNCELLEME

"BU SENE DE ŞAMPİYON OLACAĞIMIZA İNANIYORUM"

Beşiktaş'ın 7 Kasım tarihinde Süper Lig'in 12. haftasında oynadığı ve 2-0 kazandığı Trabzonspor maçında ortaya koyduğu performans ile beğeni toplayan Hakan Arıkan,13 Kasım'da yapılan antrenmanda sakatlanmıştı. Sol el bileğinde kırık meydana gelen Hakan'ın tedavisine hemen başlanmış, ancak genç futbolcunun yaklaşık 2 ay sahalardan uzak kalacağı belirtilmişti. Beşiktaş'a transfer olduğu günden bu yana Siyah Beyazlı takımdaki en iyi günlerini yaşarken geçirdiği sakatlığı talihsizlik olarak değerlendiren Hakan, sezonun ikinci yarısında sahalara dönebileceğini söyledi.

"GERÇEKTEN ZOR BİR DÖNEM GEÇİRİYORUM. ALLAH HİÇ BİR FUTBOLCUYA SAKATLIK VERMESİN"

"Yaklaşık 4-5 hafta önce sakatlandım. Sol el bileğimde kısmi kırıklar vardı. Şu anda tedavimin son aşamasına geldik, ama hala tam olarak iyileştim diyemem. En yakın zamanda da tamamen iyi duruma geleceğimi umuyorum. Ancak sezonun ilk yarısını artık kapattım diyebilirim. İlk yarının son iki maçında oynamak istiyordum, ama olmadı. Ligin ikinci yarısında yeniden formamı giyebilecek duruma geleceğim. Sonuçta futbol bu ve böyle talihsizlikler olur. Sakatlıklar olur. Ben en iyi şekilde hazırlanıp, en iyi şekilde geri dönmek istiyorum. Uzun bir süredir oynayamıyorum ve bu dönem gerçekten çok zor geçiyor. Allah hiç bir futbolcuya sakatlık vermesin".

"İLK YARIYI LİDER KAPATMANIN BİR ANLAMI YOK, SEZON SONU LİGİN NERESİNDE OLACAĞIMIZI DÜŞÜNMELİYİZ"

Hakan, Beşiktaş'ın bu sezon ortaya koyduğu inişli çıkışlı performansı kendileri açısından sorun yaratmadığını söyledi. Genç kaleci, sezonun ilk yarısını değil, ikinci yarısını lider kapatmak istediklerini belirtti. Hakan şöyle konuştu:

"Sezon başından buyana takım içerisinde sıkıntılı bir dönem yaşamadık. Sadece talihsiz maçlar oynadık. Üst üste 8 maç galip geldik. Daha sonra 2 beraberlik aldık, ama bunlar bizim için sorun yaratacak durumlar değil. Önümüzde şimdi Bursaspor ve Türkiye Kupası maçı var. İkisini de kazanıp, ilk yarıyı en iyi şekilde kapatacağımıza inanıyorum. Ben sezonun ikinci yarısının da ilk yarıdan çok daha farklı olacağına inanıyorum. Geçen sene de ilk biraz bocalama yaşamıştık, ama ikinci yarı çok iyi performans sergileyip şampiyon olduk. Bu sene de olacağımıza inanıyorum. Ayrıca devre arasını lider kapatmamızın bir anlamı yok. Sezon sonunu lider kapatıp şampiyon olmak istiyoruz".


Bunları da Beğenebilirsiniz