« Hürriyet.com.tr
MENÜ

İlk yarıda bir tek defansı kötü yaptık

Beşiktaş’ın tecrübeli savunma oyuncusu İbrahim Üzülmez, ilk yarıdaki puan kayıplarını savunmada yaptıkları hatalara bağladı.

İsmail ER
SON GÜNCELLEME
BEŞİKTAŞ Kaptanı İbrahim Üzülmez, ligin ilk yarısında en büyük hatayı savunma olarak yaptıklarını itiraf etti. Siyah beyazlıların deneyimli oyuncusu, “Ligin ilk yarısında defansta yaptığımız bireysel hatalar yüzünden çok puan kaybı yaşadık. Kimseyi suçlamak istemiyorum ama bu uyumsuzluğun faturasını ödedik” dedi.

İstikrar sağlayamadık

Ligin ikinci yarısında daha tempolu ve daha sistemli oynayacaklarını vurgulayan Üzülmez sözlerini şöyle sürdürdü: “İlk yarı yaşanan aşırı sakatlıklar bizi kötü etkiledi. Her maçta değişik oyuncuların yer aldığı defansta sorun yaşadık. Ama ligin ikinci yarısında bu hataların hiçbiri tekrarlanmayacak.”

Borcumuzu ödeyeceğiz

Yeni transferlerin kendilerini güçlendirdiğini de kaydeden İbrahim Üzülmez sözlerini şöyle tamamladı: “Ligin ilk yarısında önemli maçlarımızı forvetsiz oynadık. Tüm bu sorunlara rağmen başarılı bir oyun çıkardığımızı düşünüyorum. Zaman zaman Guti ve Quaresma’nın sakatlıkları bizleri zor durumda bıraksa da savaştık ve mücadele ettik. Takımda herkes başarı için kenetlendi. Yönetimimiz ve taraftarlarımıza zafer borcumuzu ikinci yarıda ödeyeceğiz.”

Bunları da Beğenebilirsiniz