« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"İlk yarı 6-0'da olabilirdi"

PTT 1. Lig takımlarından Çaykur Rizespor'da, teknik direktör Engin Korukır, 4-0 yendikleri TKİ Tavşanlı Linyitspor maçı sonrası açıklamalarda bulundu.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
12eKorukır, kendi sahalarında oynadıkları TKİ Tavşanlı  Linyitspor maçında ilk yarıda oynadıkları oyun ve alınan sonuçtan memnun  olduklarını söyledi.

Dört dörtlük Rizespor

Korukır, maçın 90 dakika oynandığını, futbolun her türlü sonuca gebe bir oyun  olduğunu belirtti.

 İlk yarı mükemmelin üstünde bir futbol oynadıklarını ifade eden Korukır,  “İlk yarının sonunda soyunma odasına 6-0 da gidebilirdik. İkinci devre bütün  oyunun kontrolü bizde olması gerekirken rakibe kaptırdık. Futbolcuları anlıyorum  3-0'ın rahatlığıyla geri çekildiler ama bunları aşacağız, yapmayacağız. Maçın 90  dakika olduğunu hiçbir zaman unutmamalıyız” diye konuştu.

Korukır, iyi bir takım olma yolunda emin adımlarla ilerlediklerini  kaydederek, gol yememelerinin sevindirici olduğunu söyledi.
 Rakibe fazla pozisyon vermediklerini dile getiren Korukır, “Kendi  hatamızdan ikinci yarıda rakibe ciddi bir pozisyon verdik. Bunun dışında çok  ciddi pozisyon verdiğimizi düşünmüyorum. Genel olarak maçın 70 dakikası için  futbolcularıma teşekkür ediyorum. Maçın kalan 20 dakika için de kızıyorum”  dedi.
         
TKİ Tavşanlı Linyitspor Teknik Direktörü Devrim: “Maça kötü başladık ve ilk golden sonra toparlanamadık “
         
TKİ Tavşanlı Linyitspor Teknik Direktörü Levent Devrim ise maça kötü  başladıklarını, ilk golden sonra toparlanamadıklarını söyledi.

Devrim, “İlk yarı üç gol yedik. Çaykur Rizespor'un ileri uç  elemanlarının yetenekli olduğunu biliyorduk ama engel olamadık. İkinci yarı  oyunun kontrolünü elimize aldık fakat aradığımız golü bulamadık. Eğer ikinci  yarının başında aradığımız golü bulsaydık kalan dakikalarda farkı azaltmaya  çalışacaktık ama olmadı” diye konuştu.

Maçın ilk yarısından çok önemli dersler almaları gerektiğini ifade eden  Devrim, “Hatalarımızı değerlendirip önlemlerimizi alacağız. Çaykur Rizespor'u  galibiyetinden dolayı tebrik ediyorum” dedi.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler