Türkiye'nin en iyi köşe yazarları en güzel köşe yazıları ile Hürriyet'te! Usta yazarlar ve gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin.

İlk yarı 3-0 olurdu

İLK yarıda Fenerbahçe, Milan maçından bu yana devam ettirdiği akıllı ve iyi futbolu bu maçta da sürdürdü. Nobre yakaladığı 2 net pozisyonu gole çevirebilse, ilk yarı 3-0 biterdi.

İkinci yarıya ise Fenerbahçe kötü başladı. Bence Daum, Anelka’yı tek forvet oynatıp orta sahaya bir oyuncu alsa takımın direnci düşmezdi. Ama ne yazık ki geç kaldı. Ve Schalke tam da bu dakikalarda iki gol birden buldu.

Bu durumu Daum da seyirci gibi izleyince Fenerbahçe’nin mücadele gücü düştü. Burada 2 milyon Euro maaş alan biri ile seyirci arasında mutlaka bir fark olmalıydı.

İşin acı tarafı ilginç tarafı ise, F.Bahçe’nin hep öne geçmesine rağmen bu tip maçlarda skoru yine koruyamamasıydı. Bana göre taktiksel hatalar nedeniyle maç çıkmaza girdi. Ancak yine de şunu söylemeliyim; Uzun zamandır böyle bir maç izlemedim.

Seramonide şok

SCHALKELİ
futbolcular sahaya adım attıklarında, karşılaştıkları manzara karşısında şaşkına döndüler. Kadıköy’ün nasıl bir cehennem olduğu yüzlerine yansıdı. Taraftarın şovu onları şok etti.

Kilit isimler

YAĞMUR
hem sahadaki mücadeleyi zorlaştırdı, hem de iki takımın da gol atma iştahını artırdı. Ve ortaya bu sonuç çıktı. Ama maçın 2 kilit ismi vardı. Biri ilk yarıda inanılmaz 2 gol kaçıran Nobre, diğeri ise talihsiz bir gol yiyen kaleci Volkan’dı. Volkan’a bir tavsiyem var; Bütün büyük kaleciler hatalı gol yer. Bunun unutma Volkan. Sen büyük kalecisin.

Fantastik seyirci

F.BAHÇE
kültürüne yumurtalı doğum günü kutlamalarıyla giren Brezilya geleneği, taraftarın ritmik ve tezahüratı ile birleşti. Takımdaki Brezilyalı futbolcuların varlığı, futbol stili kadar taraftarın anlayışına da yansıdı. Özellikle gol sonrası çalan latin müziği, taraftarın sevinç dansı ile birleştiğinde kendinizi adeta bir karnavalda gibi hissediyorsunuz.
X