GAZİANTEP HABERLERİ

İlk Ve Acil Yardım Hizmetlerinin Kalitesi Yükseliyor

IHA
16 Eylül 2015 - 17:39Son Güncelleme : 16 Eylül 2015 - 17:40

HASAN KALYONCU ÜNİVERSİTESİ (HKÜ) SAĞLIK BİLİMLERİ YÜKSEKOKULU (SBYO)İLK VE ACİL YARDIM (PARAMEDİK) BÖLÜMÜ TARAFINDAN, ACİL SAĞLIK HİZMETLERİNİN KALİTESİNİ YÜKSELTMEK ADINA “PESAD” ADIYLA BİR DERNEK KURULDU.

IHA

Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ) Sağlık Bilimleri Yüksekokulu (SBYO) İlk ve Acil Yardım (Paramedik) Bölümü tarafından, acil sağlık hizmetlerinin kalitesini yükseltmek adına “PESAD” adıyla bir Dernek kuruldu.
Türkiye’de hastane öncesi acil sağlık hizmetlerinin kalitesinin yükseltilmesine katkı sağlamak adına kurulan PESAD, birçok ilk ve acil yardım hizmetlerinde oluşan veya oluşabilecek problemleri çözmeyi amaçlıyor. Bunun yanı sıra ilk ve acil yardım hizmetlerinin daha iyi ve daha modern şekilde gelişmesi için emek sarf edecek olan Dernek, birçok hizmeti de beraberinde sunacak. PESAD’ın; Türkiye Üniversiteleri Paramedik (İlk ve Acil Yardım) Programları için standardizasyonları belirlemek, mesleki eğitimlerinin standardının yükseltilmesi için bilgilendirme ve eğitim çalışmaları yapmak, belirlenen standartlar çerçevesinde değerlendirme, akreditasyon çalışmalarını sağlamak amaçları için kurulduğu Dernek yetkilileri tarafından belirtildi.
Kurucu Yönetim Kurulunda birçok akademisyenin olduğu PESAD’ın kurucu kadrosunda, Başkan olarak, Yrd. Doç. Dr. Semra Çelikli (HKÜ Meslek Yüksekokulu Müdürü), Sekreter olarak, Yrd. Doç. Dr. Ali Ekşi, Çağlar Uz (Muhasip Üye), üye olarakta Doç. Dr. Sevgi Özkan, Yrd. Doç. Dr. Cihangir Özcan, Yrd. Doç. Dr. Tijen Ercal, Yrd. Doç. Dr. Kenan Süha Arserim, Öğr. Gör. Nursun Üstünkarlı, Öğr .Gör. Melahat Kızıl, Öğr. Gör. Suna Eroğlu Aygül, Tolga Ayla gibi birbirinden önemli isimlerin yer aldığı açıklandı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Gaziantep haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Gaziantep ilinden İlk Ve Acil Yardım Hizmetlerinin Kalitesi Yükseliyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 16 Eylül 2015 tarihinde saat 17 39’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça İlk Ve Acil Yardım Hizmetlerinin Kalitesi Yükseliyor haberi güncellenecektir.

  GAZİANTEP NAMAZ VAKİTLERİ
  17 Ağustos 2017, Perşembe
  • İmsak
   03:57
  • Guneş
   05:42
  • Öğle
   12:45
  • İkindi
   16:30
  • Akşam
   19:28
  • Yatsı
   20:59
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı