Ege Haberleri

EGE

  İlk sergisini Bodrum'a açtı

  Nilüfer KANDIRMIŞ / BODRUM
  06 Aralık 2014 - 01:15Son Güncelleme : 03 Aralık 2014 - 14:53

  ABD'den iki yıl önce Muğla'nın Bodrum İlçesi'ne yerleşen şehir planlamacısı Alun Uluç (46), kolaj, portre ve desen çalışmalarından oluşan Türkiye'deki ilk sergini de "Uzaklar" adıyla burada açtı.

  Uzun süre ABD'de yaşayan Alun Uluç, iki yıl önce Türkiye ziyaretlerinde hayran kaldığı Muğla'nın Bodrum İlçesi'ne yerleşti. Sanatçı Türkiye'deki ilk sergisini de Bodrum'da açtı. Uluç, çalışmalarını 'Uzaklar' adlı sergisinde biraraya getirdi. Ortakent Mahallesi'ndeki Midtown Alışveriş Merkezi'ndeki sergide Uluç, bir yılda kolaj, portre ve desen çalışıp, guaj, suluboya ve mürekkep kullanarak hazırladığı 34 tablosuna yer verdi.

  Yurtdışında da birçok bireysel sergi açan Uluç, "Bodrum havasıyla, doğasıyla bana ilham veriyor. Portre çalışmayı çok seviyorum, insanda binlerce ifade var. Herkeste de farklıdır, aynı parmak izi gibi, kimse ifadesiyle birbirine benzemez. Bu beni çok etkilediği için genelde portre çalışıyorum" dedi.

  Kitap okumayı da çok sevdiğini belirten Uluç, "Çok kitap okurum. Bu nedenle de evde bir kütüphanem var. Okuduğum kitapları başka bir şekilde daha değerlendirmem gerektiğini düşündüm. Kitap okuma keyfimi, resim yapma ile birleştirdim ve yine kitap sayfalarına portreler çizdim" diye konuştu. Uluç'un sergisi 31 Aralık'a kadar gezilebilecek.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı