Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

İlk raund Vakıf'ın

Rakibinden bir yabancı oyuncu eksik oynayan Vakıfbank Güneş Sigorta T.T, bu dezavantajını mükemmel takım oyunu ile kendi lehine çevirdi. İki takımımız 3 Mart’ta rövanş oynayacak.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
KADINLAR Avrupa Voleybol Şampiyonlar Ligi 6’lı play off ilk maçı iki Türk takımının mücadelesinde Vakıfbank Güneş Sigorta Türk Telekom, Eczacıbaşı Vitra’yı 3-0 yenip dörtlü final için avantaj sağladı. Rakibinden bir yabancı oyuncu eksik oynayan Vakıfbank, bu dezavantajını mükemmel takım oyunu ile kendi lehine çevirdi. Servisleri Gülden’in sakatlığı nedeniyle ikinci libero Serpil’in üzerine yığan Güneş Sigorta, rakibine manşet sorunları yaşatıp, Neslihan, Mirka, Yevgeniya ve Heather’e geçilmez blok ve defans yaptı.

Rakibi F.Bahçe Acıbadem

Maçın istatistiği ise şöyle çıktı: Sayı: 63-75, rakip hatadan sayı: 21-24, hatalı servis: 11-11, servisten sayı: 5-6, hatalı manşet: 6-5, manşet yüzdesi: 31-17, hatalı hucum: 7-5, hücumdan sayı: 32-37, hücum yüzdesi: 37-44, bloktan sayı: 6-9. Maçın rövanşı 3 Mart günü aynı salonda yapılacak ve turu geçecek takım, F.Bahçe Acıbadem’in ev sahipliğinde 19-20 Mart’ta İstanbul’da düzenlenecek 4’lü finalde, Kanarya’nın yarı finalde rakibi olacak.

SALON: Burhan Felek
HAKEMLER: Ignat Mitev (Bulgaristan **), Boris Skudnik (Slovenya ** )
ECZACIBAŞI VİTRA: Heather (**), Asuman (*), Mirka (*), Yevgeniya (**), Neslihan (**), Del Core (**) (Serpil-libero *, Elif *, Esra **, Büşra *)
VAKIFBANK GÜNEŞ SİGORTA T.T: Bahar (***), Gözde (***), Glinka (****), Poljak (****), Özge (***), Nikoliç (***) (Gizem-libero ***, Güldeniz *, Melis *)
SETLER: 21/25, 20/25, 22/25
SÜRE: 76 dakika (25-24-27)

Bunları da Beğenebilirsiniz