Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

İlk rakip Jan Hajek

Sezonun üçüncü Grand Slam'i Wimbledon'da ana tablonun uzağında kalan Marsel İlhan, bu hafta Almanya'nın Braunschweig şehrindeki Challenger düzey turnuvada ter dökecek. Marsel'in ilk rakibi Çek Jan Hajek olacak.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Bu yıl oynadığı turnuvalarda istikrarsız bir grafik çizen ve 111 numara olarak başladığı sezonda 139. basamağa kadar gerileyen Marsel İlhan, bu hafta Sparkassen Açık'ta raket sallayacak.

Almanya'nın Aşağı Saksonya eyaletinin Braunschweig kentindeki Challenger turnuvasında ilk rakibi belli olan Marsel, klasmanın 105 numarası Jan Hajek ile kozlarını paylaşacak. 28 yaşındaki Çek rakibiyle daha önce iki kez karşılaşan Marsel, biri 2011 Queen's Club, diğeri ise 2012 Heilbronn Challenger'da olmak üzere her iki maçı da kazanmasını bilmişti.

Braunschweig'deki toprak zemin turnuvasının son iki yılki ayaklarında ikinci turda takılan Marsel, 8 numaralı seribaşı Hajek'i geçmesi durumunda Alman Julian Reister ile elemelerden gelecek bir ismin arasındaki eşleşmenin kazananı ile mücadele edecek. 125 puanlık organizasyonda dünya sıralamasının ilk 100'ü içinde yer alan yedi raket sahne alacakken, 37. sırada bulunan Arjantinli Carlos Berlocq turnuvanın en büyük favorisi olarak gözüküyor.


Bunları da Beğenebilirsiniz