Dünya Haberleri

DÜNYA

  İlk önce kardeşini kurtarmalarını istedi

  hürriyet.com.tr/DIŞ HABERLER
  13 Ocak 2011 - 16:16Son Güncelleme : 13 Ocak 2011 - 17:47

  Avustralya’yı vuran sel felaketi şu ana kadar 25 kişinin ölümüne neden oldu. Ölenlerin kimliklerinin belirlenmesiyle, ülkede yaşanan trajedinin boyutu da gözler önüne seriliyor.

  ANNESİYLE BERABER BOĞULARAK ÖLDÜ/Foto Galeri

   

   

   

  Sel felaketinin en çok etkilediği yerlerden biri olan Toowoomba kentinde hayatını kaybeden 13 yaşındaki Jordan Rice, sel sularının ters çevirdiği araçlarına ulaşan kurtarma ekiplerine, ilk önce küçük kardeşini kurtarmaları için bağırdı.

   

  Queensland eyaletinin başkenti Brisbane’den yaklaşık 130 kilometre ötedeki Toowoomba’da yaşayan Jordan, sel sularının ters çevirdiği aracın içinde ailesiyle beraber mahsur kaldı. Rice, arabalarına yaklaşmakta olan kurtarma ekiplerinden, ilk önce 10 yaşındaki kardeşi Blake’i kurtarmalarını istedi. Saniyeler sonra, Jordan ve annesi Donna, sel sularına kapıldı.

   

  Olaya tanık olan kurtarma görevlisi Warren McErlean, "Blake’i bir elimle tutmuştum, diğer elimde ise (ucu arabaya bağlı olan) ip vardı. Ardından akıntı bize çarptı ve bizi aşağı çekmeye başladı. Bir ağaca tutunarak sudan çıkmayı başardık. Blake’i taşıyarak geri dönerken, tuttuğum ip koptu ve araba suların içinde kayboldu" dedi.

   

  Diğer bir kurtarma görevlisi John Tyson, yaşanan olayı, "Jordan sulara kapılır kapılmaz, annesi de onu tutabilmek için kendisini sulara bıraktı. İkisi birden boğuldu” sözleriyle ifade etti.

   

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı