« Hürriyet.com.tr
MENÜ

İlk mücadele voleybolda

Bayan ve erkek olmak üzere 16 branşta düzenlenen "Üniversite Oyunları 2010"un ikinci ayağı bugün voleybol ile başlayacak. İkinci ayakta voleybol, basketbol, yüzme, hentbol, futbol, futsal ve kriket var.

DHA
SON GÜNCELLEME

KKTC Üniversite Sporları Federasyonu tarafından düzenlenmekte olan "Üniversite Oyunları 2010"nun 2'nci ayak programı açıklandı. 2'nci ayak bugün (10 Mayıs 2010, Pazartesi) başlayacak.

Oyunlar Yakın Doğu Üniversitesi (YDÜ), Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ), Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ), Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ), Lefke Avrupa Üniversitesi (LAÜ), Atatürk Öğretmen Akademisi (AÖA) ve KKTC Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nin (ODTÜ) katılımı ile gerçekleşiyor.

Toplam 16 branşta gerçekleştirilecek olan "Üniversite Oyunları 2010"nda 1,200 (bin iki yüz) civarında sporcunun aktif olarak mücadele ediyor.

BAŞLANGIÇ VOLEYBOLLA

Voleybol, basketbol, yüzme, hentbol, futbol, futsal ve kriket dalarlından gerçekleşecek olan 2'nci ayak voleybol ile başlayacak.

LAÜ Spor Salonu'nda bugün saat 12.00'de başlayacak olan voleybol mücadelesine 17 ve 24 Mayıs 2010, tarihlerinde de devam edilecek.

Bayanlarda YDÜ, DAÜ, UKÜ ve LAÜ; erkeklerde ise, DAÜ, YDÜ, UKÜ, LAÜ ve GAÜ'nün mücadele edecekleri voleybolda, 1'nci maçlar saat 12.00'de, ikinci maçlar saat 14.00'de ve üçüncü maçlar saat 16.00'da başlayacak.

Üniversite Oyunları 2010 Voleybol Şampiyonası'nın programı şöyle:

10 Mayıs 2010, Pazartesi

Saat 12.00'de UKÜ-YDÜ (Bayan)

Saat 14.00'de YDÜ-GAÜ (Erkek)

Saat 16.00'da LAÜ-DAÜ (Bayan)

17 Mayıs 2010, Pazartesi

Saat 12.00'de (YDÜ-GAÜ) Galibi- UKÜ (Erkek)

Saat 14.00'de Bayan 3.lük maçı

Saat 16.00'da DAÜ-LAÜ (Erkek)

24 Mayıs 2010, Pazartesi

Saat 12.00'de Erkek 3'üncülük Maçı

Saat 14.00'de Bayan Final

Saat 16.00'da Erkek Final

"Üniversite Oyunları 2010"nun 2'nci ayak programı şöyle:

Branş Tarih Saat Yer

Voleybol 10 /17 /24 Mayıs 12.00 LAÜ Spor Salonu

Basketbol 11/12/13 Mayıs 11.00 Atatürk, Lefkoşa

Yüzme 15 Mayıs 10.00 YDÜ Yüzme Havuzu

Hentbol 16/23/30 Mayıs 11.00 E.Apakan Girne

Futbol 18/21/25 Mayıs 16.00 Y.Kaptan/ Hamitköy

Futsal 19 Mayıs 10.00 LMP, DAÜ

Kriket 29/30 Mayıs 11.00 UKÜ, Lefkoşa


Bunları da Beğenebilirsiniz