« Hürriyet.com.tr
MENÜ

İlk maçımızda Hollanda'ya boyun eğdik

Rusya'nın başkenti Moskova'daki FIFA Plaj Futbolu Dünya Kupası 2013 Elemelerine katılan Plaj Futbolu Milli Takımımız gruptaki ilk maçında Hollanda'ya 6-1 mağlup oldu.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Hollanda'nın golleri Rawidjan (4), Tosch ve Koswal tarafından atılırken, Milli Takımımızın tek golünü Erhan Eriten kaydetti.

Teknik sorumluluğunu Adil Müftüoğlu'nun yaptığı Plaj Futbolu Milli Takımı ikinci maçında 2 Temmuz Pazartesi günü TSİ 11.15'te Norveç ile karşılaşacak. Plaj Milliler gruptaki son maçını 3 Temmuz'da TSİ 11.15'te İspanya ile yapacak.

Poklonnaya Hill bölgesindeki Victory Park plajındaki grup müsabakaları sonunda Plaj Futbolu Milli Takımımız gruptan çıkması durumunda, 5 Temmuz tarihinde 2. Tur, bu turu da geçmesi halinde 6 Temmuz'da çeyrek final, 7 Temmuz Cumartesi günü yarı final ve 8 Temmuz tarihinde de Final maçı oynayacak.

İlk 4 ülke Dünya Şampiyonası'na gidecek

Eylül 2013'te Tahiti'de yapılacak Dünya Plaj Futbolu Şampiyonası'na katılmak için 24 Avrupa takımı Rusya'da mücadele edecek. 4'erli 6 grupta başlayacak maçlarda en iyi 16 takım 2.tura kalacak. Tek maç eleminasyon sisteminde oynanacak 2.tur maçları sonucunda çeyrek finale kalan 8 takım, 4'erli 2 grup oluşturacak.

Gruplarını lider olarak tamamlayan ülkeler 8 Temmuz'da final oynarken, grup ikincileri de aynı tarihte 3./4'üncülük maçı oynayacak. Bu 4 takım 2013 Dünya Şampiyonası'nda Avrupa kıtasını temsil edecek ülkeler olacak.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler