« Hürriyet.com.tr
MENÜ

İlk kurşun

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Metin SERTOĞLU

Böyle olacağını bilmek için falcı olmaya hiç gerek yoktu. Böylesine vurdumduymazlık, aymazlık ve çıkarcılık ortada kol gezer, ilgililer ve yetkililer tüm bu olanlara seyirci kalırken, başka türlüsüne umut bağlamak saflık olurdu. Yağmur çamur, kar fırtına demeden, kaçak şahin avcılarının, eli tüfeklilerin peşinden koşturmayı kendine ulvi görev edinmiş, Kayseri civarının doğa bekçisi, Av ve Yaban Hayatı Vakfı üyesi Sn.Mehmet Yakuter'i kurşunladılar. Kendisi gibi Fahri Av Müfettişi olan kader arkadaşı, doğacı ve Atatürkçü olarak anılan din görevlisi İmam Ali Arslan Koçak da görevinden alındı!

<ı>YANLIŞ İŞLER

Anlayacağınız her ikisi de doğaya, hayvanlara kucak açıp kanat gerdi, yaban hayatının en önemli yaşama ortamlarından olan Kayseri sulak sahalarının önce çöplük olmasına, sonra beton yığınlarıyla doldurulmasına karşı koydukları için birisi beş kurşun yedi, diğeri alnına dayanan namlunun zoruyla merkezden alınıp, Erkilet'e sürgün edildi!

Bu arada rastgelenin uğrunda kolon kuşanıp silah çatmış olan can dostum, Türkiye'nin gündemine Ürdün diye bir ülkeyi getiren, Amman büyükelçimiz Süha Umar da doğa ve hayvan cellatları ile silahçıların baskısına destek veren bazı siyasilerin istekleri doğrultusunda, başarı ile yürüttüğü görevinden alınıp Ankara'ya çekildi. Ne hazindir ki, ayrıca, avcı olarak bağrımıza bastığımız Devlet Bakanı Sn.Metin Gürdere'nin talimatlarıyla kendisine bağlı Vakıflar Genel Müdürlüğü'nün girişimi ile Sn.Umar'ın başkanlığını yaptığı; Av ve Yaban Hayatı Koruma Tanıtma ve Geliştirme Vakfı'nın kapatılması istemiyle dava açılırken, elbette ki silahçıların vakfı özgür bırakılmıştır!. İşin ilginç yanı, köşesinde yazarken mangalda kül bırakmayan, kendi memurunun haksız yere harcanmasına ise suskun kalıp, Fransız olmakla çareyi bulan Dışişleri Bakanı Sn.İsmail Cem'in bu tutumunu da topyekün yadırgadık!

Anlaşılıyor ki, sıra bendenize doğru geliyor, bu eylem kanlı mı olacak, kansız mı? Bunu zaman gösterecek. Tercihleri hangi şekilde olursa olsun, hiçbirisi umurumda değil. Tanrının her türlü takdirine kader bağlamış, evlat acısının yangını içinde çırpınan bir baba olarak, yapılacak her türlü namertliğe döşüm açık, yüreğim serin kalacak, bildiğim ve inandığım yoldan beni asla geri çeviremeyecektir. Rahmetli İsmet İnönü'nün dediği gibi, daha cesur olmak zorundayız!Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler