« Hürriyet.com.tr
MENÜ

İlk kez sinirlendi

Beşiktaş Teknik Direktörü, ‘Ankaraspor ve Malmö maçlarında kötü sonuçlar alınırsa, tavrınız ne olcacak?’ sorusuna, ‘Bana böyle soru sormayın. Bu, takıma zarar veriyor. O maçları oynadıktan sonra istediğinizi sorun’ karşılığını verdi.

Erhan GÜVEN
SON GÜNCELLEME
ÇAYKUR Rizespor ve Malmö’nün ardından derbi maçta F.Bahçe’ye de yenilince, Beşiktaş’ta tartışılan isim haline gelen Teknik Direktör Rıza Çalımbay, dün düzenlediği basın toplantısında ilk kez sinirlendi. Bir gazetecinin, ‘Ankaraspor ve Malmö maçlarında kötü sonuçlar alınırsa, tavrınız ne olacak?’ sorusuna şu karşılığı verdi:

‘Bana şimdi böyle soru sormayın. Bu takıma zarar veriyor. Daha ilk Malmö maçından önce bana istifa edip etmeyeceğim soruluyor. Bu, gündem oluşturuyor. Mağlup olunca bir çok antrenör ismi yazılıyor. Malmö ile rövanş maçı henüz oynanmadı. Oynandıktan sonra bu konuda istediğinizi sorun. Ben Beşiktaş için her şeyi yaparım. Daha olaylar bitmemiş. Malmö’yü burada yenseydik de iş bitmemişti. Bırakın bu iki maçı oynayalım ondan sonra istediğinizi sorun.’

10 gün çok şey öğretti

Menajer-kaptan Tayfur Havutçu ile birlikte BJK Nevzat Demir Tesisleri’nde basının karşısına geçen Çalımbay, son 10 gündür yoğun bir gündem oluştuğunu ifade etti. Ve şöyle devam etti: ‘Son 10 gün bana çok şey öğretti. Antrenörlük hayatım için de çok şey öğretti. Bana bundan sonrası için de faydası oldu.

En çok üzüldüğüm nokta, F.Bahçe maçından sonra asılsız haberlerin yapılması oldu. Hiç olmayan haberler yazıldı. Bu da bizi zor durumda bıraktı. Yönetim her zaman arkamızda olduğunu söyledi ama farklı şeyler yazıldı. Biz yönetimle sürekli görüşüyoruz ve mükemmel bir şekilde kenetlendik. Önemli olan zor dönemde kenetlenmek. Sizin abarttığınız kadar olaylar yok. Artık yapacağımız ilk şey Ankaraspor maçını kazanmak. Bunu kazandıktan sonra da hedefimiz Malmö’yü geçmek.

Göreve geldiğim günden bu yana ligde 23 maç yaptık ve bu maçlarda çok iyi çıkış yapmıştık. Şu anda kötü bir dönem geçiriyoruz. Sadece 3 yenilgi aldık. Bir an önce bunu durdurmalıyız. Ankaraspor ve Malmö maçları bizim için çok çok önemli. Bu maçları kazanıp olayları noktalamak istiyoruz.’

Tayfur: Hocamız için oynayacağız

BEŞİKTAŞ’ın menajer-kaptanı Tayfur Havutçu, Rıza Çalımbay’la hiçbir sorun yaşamadıklarını belirtirken, ‘Biz eski futbolcular olarak hocamızın en büyük destekçisiyiz. Onunla hiçbir sorunumuz yok. Pazar günü hocamız için oynayacağız’ dedi. Tayfur, daha 10 gün önce Beşiktaş’ın ligin en iyi takımı olarak gösterildiğini, 3 şanssız yenilgi sonrası her şeyin tersine döndüğünü belirtirken, ‘Beşiktaş’ta işler kötü gitti mi hemen menajer olayı gündeme geliyor. Bizler, işimizi yapmaya ve faydalı olmaya çalışıyoruz. Zor dönemde tüm futbolcular kenetlendi’ diye konuştu.

Bunları da Beğenebilirsiniz