Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

İlk kez plaj voleyboluna katılacak

Yaz Gençlik Olimpiyat Oyunları'na doğru .Türk Milli Takımı kafilesi, Nanjing'de düzenlenecek oyunlara katılmak için yarın Çin'e gidecek

A.A
SON GÜNCELLEME

Çin'in Nanjing kentinde düzenlenecek Yaz Gençlik Olimpiyat Oyunları'na katılacak Türk Milli Takımı kafilesi, bu gece Çin'e hareket edecek.Nanjing'de 16-28 Ağustos tarihlerinde 28 spor dalında gerçekleştirilecek oyunlara Türkiye 21'i erkek 42 sporcuyla katılacak. Oyunlarda 100'ü aşkın ülkeden yaklaşık 3 bin 600 sporcu mücadele edecek.Dünyada "Uluslararası Gençlik Günü" olarak kutlanan 12 Ağustos'ta Nanjing'de Olimpiyat Köyü'ne yerleşecek milli kafile, 30 Ağustos'ta Türkiye'ye dönecek.

Türkiye, Yaz Gençlik Olimpiyat Oyunları'na modern pentatlon ve plaj voleybolu dallarında ilk kez katılacak.

Nanjing'de yarışacak milli sporcular ve dalları ise şöyle:

Sporcu Spor Dalı Branş
Nurullah Aksoy Atıcılık 10 m Havalı Tüfek
Yasemin Ecem Anagöz Okçuluk Klasik Yay
Mete Gazoz Okçuluk Klasik Yay
Oğuzhan Karaca Judo 55 kg
Melisa Çakmaklı Judo 44 kg
Gökhan Güven Kürek JM2-
Eren Can Aslan Kürek JM2-
Talha Bayram Taekwondo +73 kg
Fatma Sarıdoğan Taekwondo 55 kg
Zehra Döşüçukur Taekwondo 49 kg
Mert Karakılıç Boks 46-49 kg
Neriman Istık Boks 51 kg
Esra Yıldız Boks 60 kg
Adem Furkan Avcı Boks 64 kg
M. Ufuk Tekneci Boks 81 kg
Gamze Karakol Halter 44 kg
Sadrettin Gedik Halter 77 kg
Muhammed Ali Kurt Badminton
Aliye Demirbağ Badminton
Fatma Zehra Köse Eskrim Kılıç
Fatih Arslan Güreş 42 kg Greco-Roman
Uğur Beytekin Güreş 50 kg Greco-Roman
Cabbar Duyum Güreş 46 kg serbest
Tuğba Kılıç Güreş 70 kg serbest
Selin Yurtsever Plaj Voleybolu
Esra Betül Çetin Plaj Voleybolu
İlke Özyüksel Modern Pentatlon
Alperen Acet Atletizm Yüksek Atlama
Deniz Yaylacı Atletizm Çekiç Atma
Eda Tuğsuz Atletizm Cirit Atma
Emin Öncel Atletizm Cirit Atma
Gamze Şimşek Atletizm Üç Adım Atlama
Ömer Oti Atletizm 1500 m
Şeyhmus Yiğitalp Atletizm Uzun Atlama
Elif Tas Atletizm Gülle Atma
Oğuzhan Özdayı Atletizm Gülle Atma
Berk Özkul Yüzme 50m Sırtüstü
Nida Eliz Üstündağ Yüzme 50m-100m-200m Kelebek
İlknur Nihan Çakıcı Yüzme 50m-100m Serbest
Bedirhan Yıldız Yüzme 50m Kelebek
Tutya Yılmaz Cimnastik Artistik Cimnastik
Derin Günenç Yelken Windsurf


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler