Gündem Haberleri

GÜNDEM

  İlk kez canlı konser

  Lale BARÇIN İMER
  12 Ekim 1997 - 00:00Son Güncelleme : 12 Ekim 1997 - 00:01

  Pepsi Music-Spice Girls kampanyası çerçevesinde iki konser vermek üzere önceki gün İstanbul'a gelen İngilizler’in Spice Girls Topluluğu için kaldıkları Conrad Oteli'nde dün bir basın toplantısı düzenlendi. Çok sayıda yabancı basın mensubunun da katıldığı toplantıda Spice Girls, konsere çok iyi hazırlandığını vurguladı.

  Geri yerinde duramıyor

  Topluluğun en hareketli elemanı olan Geri, toplantıya katılanları ‘‘Merhaba’’ diyerek selamladı ve Türkiye'de keyifli bir dönem geçirdiğini hatırlattı. Spice Girls, İstanbul'daki bu ilk konserde yeni albümlerinden dört yeni parçayı da seslendireceklerini açıkladılar. ‘‘Spice World’’ adını taşıyan albüm, 6 Kasım'da piyasaya sürülecek. Yaz aylarında çektikleri filmi ve aynı adı taşıyan albüm çıkaracaklarını belirten topluluk, ‘‘Spice Girls'ü sevmeseniz bile bu filmi seveceksiniz’’ diyerek iddialı olduklarını söylediler. James Bond filmleri ile

  tanınan aktör Roger Moore'un da rol aldığı film macera niteliği taşıyor. İlk canlı konserleri için çok çalıştıklarını vurgulayan grup, ‘‘Konser gecesi çok eğleneceğiz ve eminim izleyenleri de eğlendireceğiz. Nefeslerinizi kesecek bir sahnemiz olacak’’ derken sürpriz yapacaklarını da kaydettiler.

  8 bin talihli izleyecek

  Özel yaşamlarına ilişkin soruları yanıtlamayan 5 çılgın kız, bu gece saat 20.00’de Abdi İpekçi Spor Salonu'nda konser verecek. Organizasyonunu Tümer Ve Tümer'in gerçekleştirdiği konser, 13 Ekim Pazartesi akşamı da aynı saatte başlayacak. İki gecede gerçekleşecek konseri 25 bin kişinin izlemesi bekleniyor. Spice Girls konserlerini Türk Pepsi talihlileri ve yerel basın mensuplarının dışında, tüm dünyadan gelen 8 bin talihli, çok sayıda yabancı Pepsi, Virgin Records yetkilileri ve yabancı basın mesupları izleyecek. Aileleriyle birlikte İstanbul'da bulunan Spice Girls'ü 20 kişilik özel güvenlik ekibi koruyor. Aileleri alışveriş yaparken, Spice Girls zamanının büyük bölümünü provalarla geçiriyor.

  Pepsi talihlilerine ödüllerini verdiler

  Basın toplantısında Pepsi talihlileri de hediyelerini Spice Girls'ün elinden aldılar. Mercedes SLK 200 talihlisi Diyarbakırlı Hamdullah Ataş, Spice Girls'ün ilgisinden utandı. Harley Davidson'un talihlileri Dilek Bıçakçıoğlu, Hazmiye Kırık ve Öznür Geçgil ise hediyelerini alırken oldukça sakindi. Pepsi Türkiye Pazarlama Direktörü Ahmet Damgacıoğlu, kampanyayla Pepsi satışlarında yüzde 15'lik artış sağlandığını açıkladı. Şirketin Avrupa, Afrika Pazarlama Müdürü Tim Davie ise, İstanbul'u dünyanın en önemli pazarlarından biri olarak gördüklerini söyledi. Konserin bu yüzden İstanbul'da yapılmasına karar verdiklerini belirten Davie, ‘‘Zaten Manchester United'ı da yenmiştiniz. Elimiz mahkumdu’’ diye espri yaptı.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı