Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

İlk kadın başkan adayı Ayda Uluç

15 Kasım 2009 tarihinde Olağanüstü Genel Kurul yapacak olan Türkiye Tenis Federasyonu başkanlığı için adaylığını açıklayan Ayda Uluç, kendisini ve stratejik yaklaşımlarını ve yönetim kurulu kadrosunu paylaştı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Uzun süredir Türkiye Tenis Federasyonu’nda Uluslararası İlişkiler Sorumlusu olarak görev yapmakta olan ve başkan adaylığını açıklayan Ayda Uluç, ilk hedefinin Türk tenisini dünya platformuna taşımak olduğunu belirtti. Bu hedefine, Türk tenisi büyük bir hızla geliştiğinden, kolayca ulaşabileceğinin altını çiziyor.

Ayda Uluç’un projeleri arasında, alt yapı çalışmaları, turnuva sayılarını artırmak (ulusal ve uluslararası), okullarda tenis projeleri geliştirmek, antrenör kursları düzenlemek, kulüplere destek vermek, junior turnuva sayılarının artırılması, uluslararası turnuva organizasyonlarını Türkiye’ye çekmek, ülkemizi en iyi şekilde tanıtmak, aktif oyuncu sayılarını arttırmak, senior tenisini tekrar yapılandırmak ve tenisi tabana yaymak yer alıyor.

Türkiye Tenis Federasyonu Başkan Adayı Ayda Uluç, genç ve dinamik bir yönetim ile yarı profesyonel bir kadroyla daha ileriye dönük, tenis altyapısını geliştireceğini ve başarılı olacağına emin olduğunu belirtiyor.

TTF Başkan Adayı AYDA ULUÇ Yönetim Kurulu Listesi’ni açıkladı!
Türkiye Tenis Federasyonu Başkan adayı ve Avrupa Tenis Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Ayda Uluç Yönetim Kurulu kadrosunu açıkladı.
Yönetim Kurulu çalışma arkadaşlarının seçiminde tecrübeli isimler haricinde dinamik ve genç arkadaşlara yer verdiğini söyledi. Tecrübeli YK üyelerinin konulara hakimiyetleri ile gençlerin dinamik ve yaratıcı ruhlarının birleşmesinin iyi bir karışım olduğunu savunan Uluç, Yönetim Kurulu kadrosunu yaparken Türkiye genelini kucaklayacak ve bölgelere hakim olabilecek bir yönetim kurulu oluşturduğunu belirten Uluç, Yılda 4 Yönetim Kurulu Toplantısını yedek üyelere de açarak en üst seviyede yardımlaşma ve paylaşım sağlayacaklarını söyledi.

YönetimKurulu Asil ÜyelerYönetim Kurulu Yedek Üyeler
ALİ ONKÖK- İSTANBULMERAL GÜLTEKİN- ANTALYA
ALPASLAN BAYKAL- İZMİRYÜKSEL DÜZGÜN-BURSA
AYHAN AKGÜL- İSTANBULYÜKSEL PINAR-İZMİR
BEYAZIT ANBAR- ANKARASEDAT CENGİZ-İSTANBUL
CEM TINAZ- İSTANBULAHMET ASLANER-İZMİR
CENGİZ DURMUŞ- ANKARANİHAT VERESKALA-İZMİR
ERGİN CİVAN- ANTALYAHÜSEYİN ÇETİNBAŞ-AFYON
ERKAN NAİBİ- İSTANBULMUSTAFA TERZİ-YALOVA
GÖKHAN DÖNMEZ- BURSAOKTAY KİREÇÇİ-DENİZLİ
HENRY HULLI- İZMİRERCAN BOZACI-BALIKESİR
İRFAN ILGAZLI- İZMİRMERT YETKİNŞEKERCİ-G.ANTEP
MURAT YILDIRIM- ADANA
OSMAN TURAL- SAMSUN
ÖMER BURHANOĞLU- TRABZON

AYDA ULUÇ KİMDİR
16 Nisan 1954 yılında Zonguldak Kozlu’da dünyaya gelen Ayda Uluç, ilk ve orta öğrenimi TED Ankara Koleji’nde tamamladı. Ardından lise öğrenimi Amerika’da tamamlayan Uluç, üniversite eğitimine Washington D.C’de American University’de başlayarak,  İletişim bölümünden mezun oldu.

1985 yılında Antalya’ya taşınan Uluç, oradaki ATİK kulübünün ilk üyelerinden olup Yönetim Kurulu’nda da görev aldı.

1997 yılında Sn. Şadi Toker ile ilk kez Türkiye Tenis Federasyonu Yönetim Kurulu üyeliğine başlayan Ayda Uluç sırasıyla Sn. Azmi Kumova ve Sn. Mesut Polat başkanlığında yönetim kurullarında çalıştı.

Ayda Uluç, Yönetim Kurulu üyelikleri süresince Türkiye Tenis Federasyonu’nda  Uluslararası İlişkiler Sorumlusu görevini üstlendi. İki donem TE Bayanlar Komitesi’ne seçilen Uluç, 6 senedir Tennis Europe’un, Junior Tenisi’nden sorumlu Yönetim Kurulu üyeliğini de yapmakta. Ayrıca Uluslararası Tenis Federasyonu’nda Türkiye’yi temsil etmektedir ve defalarca Tennis Europe Jr. konferanslarında oturum başkanlığı yaptı.

Evli ve 1 çocuk annesi olan Ayda Uluç,  bir süre Birleşmiş Milletler kalkınma projelerinde çalıştı. Tenise Ankara Tenis Kulübü’nde başlayan Uluç, 35 yıldır tenis oynamakta.


İlişkili Haberler