« Hürriyet.com.tr
MENÜ

'İlk hedefim bu güvene layık olmak'

Alpay Özalan, Fatih Terim'in kendisine güvenerek, yeniden milli takıma çağırdığını, kendisinin de ilk hedefinin bu güveni boşa çıkarmamak olduğunu söyledi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

"TERİM'E BORÇLUYUM"

Milli takımın kamp yaptığı Sumahan Otel'de açıklamalrda bulunan Alpay, “Terim beni 3. ligden aldı. (A) Milli Takım'da 18 yaşında ilk oynatan insandır.  İstanbul'a gelmemde de çok büyük faydası oldu. Daha doğrusu profesyonelliğe ilk adımı bana Fatih Terim attırdı. Bundan sonraki maçlarda da bana görev verirse onun yüzünü kara çıkartmamak yine öncelikli hedefim” diye konuştu.
  
"OYNAYABİLDİĞİM KADAR" 
 
Görev verildiği sürece milli takımda oynamak istediğini söyleyen Alpay, ”Biz bu milli takımda çok başarılı olduk. Dünya 3.lüğü yaşadık. 2 defa Avrupa Şampiyonası'nda mücadele ettik. Bize görev verildiği zaman elimizden geleni yaparız. Verilmediği zaman da dışardan bakarız. Yapacak bir şey yok. Ersun Yanal olsaydı, buraya bir daha gelemezdim. Çünkü benim çağrılmamam, onun kendi kararı değildi. Dış etkenlerin kararıydı. Ama artık bunları konuşmak istemiyorum” dedi.

"ÖYLE ANLAMAK İSTEDİLER"
  
Son dakikada gelen golle 2-2 berabere kalınan Danimarka maçından sonra yaptığı açıklamanın yanlış anlaşılmadığını ifade eden Alpay, bazı kişilerin bunu farklı anlamak istediklerini kaydetti. Alpay, “O maçta bir panik yaşandı. Hakem 5 dakika uzatma verdi. Ben sadece (o paniği oradaki genç arkadaşlara yaşatmamam lazımdı) dedim. (Hata yaptım, adam gol yaptı) demedim. İşine öyle gelenler öyle yazdı. Ama bunlar beni hiç üzmedi. Bunu kafama takan bir insan değilim. Kafama taksam, 6-7 senedir yurt dışında oynamam. İstediklerini yazıp çizsinler, bunlar benim için problem değil” diye konuştu.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz