Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

İlk hedef Terim

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

SOYDAN

gönlündeki teknik direktörün ismini açıkladı

NEDEN FATİH TERİM

Galatasaray'da iki dönem var. Fatihli dönemle, Fatih'siz dönem karşılaştırıldığında fark ortaya çıkar.

oyuM onun için

Takımın başında Teknik Direktör olarak Terim'i görmek istiyorum. Bu benim şahsi fikrimdir. Oyum Terim'edir.

Fenerbahçe'nin yeni yönetiminde Şadan Kalkavan ile birlikte futbolun yeni patronu olan Selim Soydan, takımın başına Fatih Terim'i getirmek için kolları sıvadı. Soydan, ‘‘Fatih Terim bir profesyonel, neden olmasın’ yorumunu yaptı.

<ı>Şahsi fikrim Fenerbahçe'nin yeni yönetiminde Şadan Kalkavan ile birlikte futbol şubesinin tek yetkilisi olan Selim Soydan, ‘‘F.Bahçe'nin başında teknik direktör olarak Fatih Terim'i görmek istiyorum. Bu benim şahsi fikrimdir ve oyum da Terim'edir’’ dedi.

<ı>Bu bir yarış Soydan‘‘Neden Terim’’ sorusuna, şu yanıtı verdi:‘‘ G.Saray'da iki dönem var. Fatih öncesi ve Fatih'li dönem. Fatih'li dönemi herkes gördü ve beğendi. Madem, bu bir yarıştır, ben de en iyi teknik direktörü almak için harekete geçerim.’’

<ı>Eskidendi o Selim Soydan, ‘‘G.Saray'dan F.Bahçe'ye futbolcu bile gitmiyor. Fatih de gelmezse?’’ şeklindeki bir başka soruyu da şöyle yanıtladı: Terim, profesyonel bir insan. Nasıl futbolcular bir kulüpten bir kulübe gidiyorsa, bu da olabilir. Bakın sayın Ecevit ile sayın Bahçeli birarada Türkiye'yi yönetiyorlar. Bu gibi şeyler artık eskide kaldı.

<ı>Alpay ve Rüştü'ye telefon ‘‘F.Bahçe'de oynamak bir ayrıcalıktır’’ diyen Selim Soydan, sakat olan Alpay'ı telefonla arıyarak:‘‘ Seni, bu hafta Gaziantep deplasmanında sahada görmek istiyorum’’ derken, ayrıca Rüştü'ye de:‘‘ Artık her maçımız çok önemli, seni de Alpay gibi bu hafta görevinin başında görmek istiyorum’’ şeklinde konuştu.

<ı>Yeni formalarla çıksınlar Bu arada, malzemeci Şerafettin'i arayan Soydan, ‘‘Seni yarın ziyaret edeceğim. Bundan böyle F.Bahçe yeni formaları ile sahaya çıksın’’ dedi. Selim Soydan ayrıca, bir malzemecinin önemine değinerek, şöyle konuştu: Futbolcu soyunma odasında sinirli olabilir. Formasını fırlatır, çay bardağını atar. Bir malzamece güleryüzlü olursa, futbolcunun morali üzerinde olumlu etki yapar.


Bunları da Beğenebilirsiniz