Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"İlk hedef son 8'e kalmak"

Basketbol THY Avrupa Ligi Top 16 turu E Grubu ilk hafta maçında yarın Galatasaray Medical Park ile karşılaşacak Anadolu Efes, sarı-kırmızılıları yenerek, Top 16'ya galibiyetle başlamak istiyor.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Anadolu Efes Başantrenörü Ufuk Sarıca, zorlu periyoda Galatasaray Medical Park maçıyla başlayacaklarını belirterek, “İlk maçımızda Galatasaray Medical Park'ı yenerek, avantaj elde etmeyi hedefliyoruz” dedi.

Maçı kazanan takımın ufak bir avantaj elde edeceğini vurgulayan Sarıca, “Sonuç itibariyle bir final maçı veya karar maçı değil. Arkasından 5 maç daha oynayacağız. Ancak kazananın avantaj elde edeceği de bir gerçek. İnşallah yarın akşam kazanan takım olacağız” diye konuştu.

“Her maç kazanılmak için oynanır”

Sarıca, grubun favorisi olarak gösterilen Rusya'nın CSKA Moskova takımı ile yapacakları maçları, diğer karşılaşmalar gibi düşüneceklerini söyledi.

Rus ekibinin gücünün belli olduğunu kaydeden Ufuk Sarıca, şöyle devam etti:
“CSKA Moskova'nın hem gösterdiği performans, hem de kadro itibariyle bir tık yukarda olduğu bir gerçek. Ancak her maç kazanılmak için oynanır. CSKA Moskova çok güçlü, ama yenilmeyecek takım diye bir şey yok. Tabii ki kolay değil. Ama biz CSKA maçlarını da diğer maçlar gibi düşüneceğiz. Fakat özellikle Olimpiakos ve Galatasaray Medical Park ile yapılacak maçlar, çok daha önem kazanıyor.”

“İlk hedef son 8”

Ufuk Sarıca, şu anda ilk hedeflerinin Top 16 turundan çıkmak olduğunu ifade etti.
THY Avrupa Ligi'nde bir çok iddialı takım olduğunu dile getiren Sarıca, “Türkiye'den de 3 takım Top 16'da yer alıyor. Basamakları yavaş yavaş çıkmak lazım. İlk hedef son 8'e kalmak. Önümüzde zorlu bir periyot var” dedi.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler