« Hürriyet.com.tr
MENÜ

İlk hedef Rio

Ergin Ataman’ın yardımcısı Ufuk Sarıca, iddialı konuştu...“zor bir gruptayız ama zoru başaracak güçteyiz. Hedefimiz ilk etapta olimpiyatlara doğrudan gitmek ya da eleme hakkı alabilmek. Her maçı ayrı ayrı düşünmek zorundayız. Elimizden geleni yapacağız” dedi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

MİLLİ Basketbol Takım Yardımcı Antrenörü Ufuk Sarıca, Berlin’deki Avrupa Şampiyonası’nda ay yıldızlıların hedeflerine dair açıklamalarda bulundu. Berlin’de oldukça zorlu bir grupta mücadele edeceğimizi belirten Sarıca, ‘’Hedefimiz Olimpiyat vizesi almak’’ diye konuştu. Sarıca şunları söyledi...
- Herkesin bildiği üzere zor bir grubumuz var. Sonuçta Avrupa şampiyonası oynayacağız. Tabi buradaki hedef olimpiyatlara doğrudan gitmek ya da eleme hakkı alabilmek.
- Her maçı ayrı ayrı düşünmek lazım. Böyle şampiyonalarda ilk gün ne olursa olsun son güne bakmak lazım. Tüm maçlar için gereken hazırlıkları yaptık. Umarım grup maçlarında istediğimiz sonucu alacağız. Bunun için elimizden geleni yapacağız.

“SEYİRCİMİZE GÜVENİYORUZ”

TÜRKİYE Basketbol Federasyonu Genel Sekreteri Celal Arısan, Milli Takımın seyircisine çok güvendiğinden belirtti. Arısan, “İnanıyorum ki orada her maç 3-5 bin taraftarımız olacaktır. Onların desteğiyle başarılı bir sonuç alacağız. Hepsini Berlin’deki tüm grup maçlarına bekliyoruz” dedi.
Arısan, zor olmasına rağmen Türkiye Basketbol Milli Takımı’nın gruptaki rakiplerini yenecek güçte olduğunu kaydetti.


Bunları da Beğenebilirsiniz