« Hürriyet.com.tr
MENÜ

İlk hedef çizme

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Denizli,<ı> ‘‘İtalya maçını kazanırsak gruptan çıkarız’’ dedi

10 Haziran'da başlayacak Avrupa Futbol Şampiyonası için gece gündüz plan yapan Milli Takımlar Teknik Direktörü, ‘‘İlk maçımızda İtalya'yı yenip, grubun en avantajı takımı durumuna geçeceğiz’’ dedi.

Strateji belirliyor

Milli Takım, tarihinde ikinci kez katılacağı Avrupa Futbol Şampiyonası için gün saymaya başlarken, teknik direktör Mustafa Denizli de durup dinlenmeden strateji belirliyor. Antrenmanlarını sürdüren ay yıldızlı ekibin iyi bir grupta yer aldığını belirten Denizli, ilk maçın büyük önemi olduğunu söyledi.

Final yolu açılır

Şampiyonanın ikinci gününde, 11 Haziran'da İtalya ile oynayacağımız maçı kazanmamız halinde gruptan çıkma yolunda büyük bir adım atılacağını söyleyen Denizli, ‘‘Öncelikle planlarımızı İtalya galibiyeti için yapıyoruz. Bu maçtan alacağımız üç puan belki bize finale kadar gidecek yolu açacak’’ dedi.

Kilit maç olacak

Futbolcularına güvendiğini, ay yıldızlı kadroda yer alan futbocuların da inancının tam olduğunu belirten Milli Takım Teknik Direktörü sözleriin şöyle noktaladı: ‘‘Türkiye-İtalya maçı şampiyonanın kilit maçlarından biri olacak. Biz bu maçı kazanırsak Belçika ve İsveç karşısında bir adım önde olacağız.’’

Geçit yok

Milli Takım'ın üç file bekçisi Rüştü, Fevzi ve Ömer, Avrupa Şampiyonası'na hazır. Üç kaleci, ‘‘Şampiyonada Türk kalecilerini herkes çok iyi tanıyacak’’ dedi.

İddialı konuştular

Milli Takım aday kadrosunda bulunan üç kaleci Fenerbahçeli Rüştü Rençber, Beşiktaşlı Fevzi Tuncay ve Gaziantepsporlu Ömer Çatkıç, Avrupa Şampiyonası için iddialı konuşarak, ‘‘Rakip forvetlere ve gollerine izin vermeyeceğiz. Bu şampiyonada biz konuşulacağız’’ dediler.

Bizi tanıyacaklar

Milli Takım'ın kaleci antrenörü Nurettin Yıldız gözetiminde çalışmalarını sürdüren üç file bekçisi, Avrupa Şampiyonası'nda Türk Milli Takımı'nın son yıllardaki çıkışının doruk noktaya ulaşacağını belirtirken, ‘‘Avrupa, Türk futbolunu konuşuyor. Biz bir de Türk kalecilerini tanıtacağız’’ iddiasında bulundular.

Milliler gol

çalıştı...

AVRUPA Şampiyonası'nın hazırlıklarını sürdüren A Milli Takım, antrenmanlarında gole yönelik çalışıyor. Birçok forvet oyuncusunun bulunduğu aday kadroda ay yıldızlar antrenmanlarda attıkları şık gollerle şık şık alkışlanıyor. Milli Takım Teknik Direktörü Mustafa Denizli, futbolcuların performansından memnun olduğunu belirterek, ‘‘Çalışmalarımız bana umut veriyor. Tüm futbolcular antrenmanlarda bile performansının sınırını zorluyor. Futbolcularım bu hırs ve inançla şamipyonada büyük işler başaracaklar’’ dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler