Eğitim Haberleri

  İlk gün boş sınıf şoku

  Esra ÜLKAR
  29.09.2015 - 09:44 | Son Güncelleme:

  Milyonlarca öğrenci yeni eğitim öğretim yılına başladı. Ancak Avcılar Seyit Onbaşı İlkokulu öğrencileri, yeni okulları 28 Eylül’e yetişemeyince okulun ilk gününde boş sınıfları gezdi.

  İstanbul Avcılar’daki Seyit Onbaşı İlkokulu’na giden öğrenci ve veliler sırası olmayan sınıflarla karşılaştı. Geçen yıl prefabrik okulda eğitim alan öğrenciler, bu yıl yeni yapılan binaya taşınacaktı. İnşaat tamamlandı ancak sınıflar hazırlanamadı.

  İlk gün boş sınıf şoku

  Öğrenciler sabah aileleriyle okula geldiler. Ancak, sınıflarda ne sıra, ne masa, ne de tahta vardı.

  İlk gün boş sınıf şoku

  Okul yetkilileri velilere, bu haftanın uyum programıyla geçeceğini hatırlatarak, ilk gün sınıfların hazırlanacağını, salı günü de derslerin başlayacağını söyledi. 28 Eylül Pazartesi saat 11.00’e doğru belediye kamyonları geldi ve öğretmenler sıraları kamyonlara yerleştirerek, prefabrik okuldan yeni binaya taşıdı. Dün hazırlanan sınıflarda eğitim bu sabah başlayacak.

  İlk gün boş sınıf şoku

  Okulun arka bahçesinde ise inşaat çalışmaları hâlâ sürüyor. Yetkililer, kumlar ve inşaat malzemeleriyle dolu bahçe bitene kadar öğrencilerin kullanımına açılmayacağını, bütün bu çalışmaların da bir hafta içinde yapılacağını söylediler.

  İlk gün boş sınıf şoku

  4'üncü sınıf öğrencisi Berke Uzcan ise defteri ve kalemiyle okula geldi. Kapılara asılan isim listesinden sınıfını buldu. Ancak sınıfında ne sıra ne masa vardı.

  İlk gün boş sınıf şoku

  Şu an kullanılmayan prefabrik okul.

  Etiketler: ilkokul , egitim
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı