Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

İlk etabın galibi Polonyalı Niemiec

52.Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nda ilk etabı Przemyslaw Niemiec kazandı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Bu sene 52. kez düzenlenen Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nun teknoloji ve iletişim sponsoru Turkcell, bisikletseverlere eğlenceli bir gün yaşattı. Turun İstanbul - İstanbul etabının finiş alanına kurulan 4.5G Teknoloji Çadırı’nda sporseverler ‘Sanal Gerçeklik’le yarışın keyfini çıkardı.Türkiye’nin en önemli uluslararası spor organizasyonlarından biri olan Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nun iletişim ve teknoloji sponsoru Turkcell, bisikletseverlere keyifli bir deneyim yaşattı.
İlk etabın galibi Polonyalı Niemiec
52. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nun ilk etabı İstanbul – İstanbul’un finiş noktası Sultanahmet Meydanı’nda kurulan Turkcell 4.5G Teknoloji Çadırı’nı yaklaşık 7500 kişi ziyaret ederken, sporseverler ‘Sanal Gerçeklikle’ bisiklet yarışının heyecanına ortak oldu.Çadıra kurulan Sanal Gerçeklik Gözlüğü sayesinde çadırı uğrayan yaklaşık 1400 kişi yarış tutkusunu da deneyimleme şansına sahip oldu. Dörder kişilik gruplar halinde yapılan yarışlar, keyifli görüntülerin oluşmasını da sağladı.

A, Spin SlotCar (Yarış arabası) etkinliğiyle sporseverler çekişme ve eğlence dolu anlar da yaşadı. Yeşil mayo da Niemiec’in oldu4.5G teknolojisiyle dünyanın en hızlı internet altyapısını kuran Turkcell’in iletişim ve teknoloji sponsoru olduğu 52. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nun ilk etabını kazanan sporcu Lampre - Merida takımından Przemyslaw Niemiec oldu.
İlk etabın galibi Polonyalı Niemiec
Bu sonuçla Polonyalı sporcu turkuaz mayonun sahibi olurken, en hızlı sporcuya verilen sprint yani yeşil mayoyu da kazandı. Pedallar Kapadokya’da dönecek17 takımın katıldığı Avrupa Turu kapsamındaki Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nda ikinci etap yarın (25 Nisan) koşulacak. Bisikletçiler, Kapadokya – Kapadokya arasında koşulacak 154.1 kilometrelik parkurda genel klasman ve mayolar için mücadelelerini sürdürecekler. 


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler