Eğitim Haberleri

EĞİTİM

  İlk ders zili çaldı

  AA
  09 Eylül 2013 - 10:49Son Güncelleme : 09 Eylül 2013 - 12:36

  45 bin okul öncesi ve 1’inci sınıf öğrencisinin ders başı yaptığı Antalya’da öğrenciler ilk derslerine aileleriyle girdi.

  Okul öncesi eğitim ve 1’inci sınıfa başlayan 45 bin öğrencinin ders başı yaptığı Antalya’da öğrenciler ilk derslerine anne ve babalarıyla girdi. Çocukların okula iyi bir başlangıç yapabilmeleri için uygulanan “uyum programı” kapsamında okul önlerinde ilk ders zili için bekleyen öğrenci ve aileler oldukça heyecanlı anlar yaşadı. İlk olarak sınıfları ve öğretmenleri belirlenen öğrenciler, ardından sınıflara girerek arkadaşları ve öğretmenleriyle tanıştı. Bazı öğrencilerin sırada anneleriyle birlikte oturması dikkati çekti.
  Antalya Milli Eğitim Müdürü Osman Nuri Gülay, uyum programının yeni başlayan çocuklar için oldukça faydalı olduğunu söyledi. Öğrencilerin bu program kapsamında 1 hafta önce eğitim ve öğretim yılına başladıklarını hatırlatan Gülay, programın amacının öğrencilerin sınıflara ve okula olan yabancılığının geçmesi ve eğitim hayatına alışmaları olduğunu ifade etti. Gülay, ailelere de bu sürede büyük görevler düştüğünü anlattı. Gülay, öğrenci ve öğretmenlere yeni eğitim ve öğretim yılında başarı diledi.

  Gaziantep'te minik öğrenciler için ilk ders zili çaldı

  Gaziantep'te, okul öncesi eğitim ve 1’inci sınıfa başlayan 177 bin öğrenci ilk derse anne ve babalarıyla girdi.

  Okul öncesi ve ilkokul 1’inci sınıf öğrencilerinin okula iyi bir başlangıç yapabilmeleri için uygulanan "uyum programı" kapsamında kent genelinde 177 bin öğrenci ders başı yaptı. Okul önlerinde oldukça heyecanlı oldukları gözlenen minik öğrencileri aileleri yalnız bırakmadı. Anne ve babalarıyla sınıflarına geçen minik öğrenciler, öğretmenleri ve arkadaşlarıyla tanıştı.

  Şehitkamil İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Yağcı, Mehmet Emin-Zekiye Üstünel İlkokulunu ziyaret ederek öğrencilerin heyecanına ortak oldu. Anne ve babalara tavsiyelerde bulunan Yağcı, çocuklarlar sohbet etti. Kent genelinde 177 bin öğrenci ve 7 bin 557 öğretmenin ders başı yaptığını belirten Yağcı, eğitim ve öğretim döneminin "hayırlı olması" temennisinde bulundu.

  Etiketler: okul , öğrenci , ders , veli , ilkokul , anne-baba
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı