Eğitim Haberleri

  İlk ders spor

  DHA
  04.06.2013 - 11:59 | Son Güncelleme:

  Obezite ile mücadeleye destek vermek için liseli gençler ilk derslerine sporla başlıyor.

  Kütahya Gediz Kız Meslek Lisesi’nde, obezite ile mücadele kampanyası kapsamında personelle birlikte 280 öğrenci  derslerine sporla başlıyor.
  “Sporla başlar derslerimiz, başarılı geçer günlerimiz” sloganıyla, sabah ders başından önce yapılan 15 dakikalık sabah sporuna tüm personelle birlikte 280 öğrenci katılıyor. Lisesi Müdürü Mustafa Aslan, kötü beslenme ve hareketsiz yaşamın obeziteye yol açtığını, bu tip yaşamı da çağın en büyük tehlikesi olarak gördüklerini söyledi.
  “Çocukluk ve gençlik döneminde kazanılan ve yaşam boyu sürdürülen düzenli fiziksel aktivitenin ,kişinin sağlığını koruduğu ve hastalıklara karşı direnci artırdığı belirtiliyor. Buna göre, geleceğin anneleri olan öğrencilerimize yapılacak en önemli yatırımın onları doğru beslenmeye ve fiziksel aktivitelere yönlendirmek. Sağlıklı nesiller yetiştirmek için bu iki konuda çok özenli davranmamız gerekiyor” diye konuştu.
  Sabah sporları ile öğrencilerimizin enerji ve stresini atıp, sigara ve bunun gibi kötü alışkanlıklardan uzak durmalarını da sağladıklarını belirten Aslan, “Kendileriyle barışık, sağlıklı ve pozitif yaşam süren, obezite ile mücadele bilincini erken yaşlarda kazanmış gençler yetiştirmek istiyoruz” dedi.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı