İZMİR HABERLERİ

İlk ders rektörden

DHA
11.04.2016 - 13:43Son Güncelleme :

İlk ders rektörden

DHA

İzmir 2016 Uluslararası Öğrenciler Akademisi'nin açılış dersini İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Galip Akhan verdi.

TC Başbakanlık Yurt Dışı Türkler ve Ak aba Topluluklar Başkanlığı ve İzmir Uluslararası Misafir Öğrenci Derneği iş birliğiyle gerçekleştirilen akademinin ilk dersini veren Rektör Prof.Dr. Akhan, öğrencilere kendi öğrenciliğine dair eğitim-öğretim ve sosyo-kültürel alanlara dair tecrübelerini paylaştı. Akademiyi, Yurtdışı Türkler ve Akraba Toplulukları İzmir Koordinatörü Dr. Fırat Yaldız, İzmir Uluslararası Misafir Öğrenci Derneği Başkanı Doç.Dr. Mehmet Çevik, akademisyenler ve çok sayıda öğrenci izledi.

Rektör Prof.Dr. Galip Akhan, İzmir'in çok kültürlü yapısıyla uluslararası öğrenci hareketlerinde büyük bir avantaja sahip olduğunu söyledi. Prof.Dr. Akhan, “İzmir, uluslararası bilim insanlarını ve öğrencileri cezbedecek her şeye sahip bir kent. İklimi ve jeopolitik öneminin yanında tarih derinliği ve kültür çeşitliliği ile de 'Uluslararası Üniversiteler Kenti 'olma potansiyeli yüksek bir kentimiz var. Üniversite hayatınızı sürdürdüğünüz şehrimizin her türlü olanağından faydalanın. Öte yandan şehirlere anlam veren o şehre yüklediğiniz mana ve anılar olduğunu unutmayın. Çünkü mezun olup ülkelerinize döndüğünüzde umuyorum ki İzmir'i, dostlarınızı, hocalarınızı güzel anılarla, özlemle hatırlayacaksınız. Kültür olarak misafirlerimizi başımızın üzerinde tutarız. İnşallah bunu sizlere hissettiriyoruz" dedi.

İZMİR (DHA)

foto

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden İlk ders rektörden hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 11 Nisan 2016 tarihinde saat 13 43’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça İlk ders rektörden haberi güncellenecektir.

İZMİR NAMAZ VAKİTLERİ

14 Aralık 2017, Perşembe
 • İmsak
  06:30
 • Guneş
  08:14
 • Öğle
  13:17
 • İkindi
  15:45
 • Akşam
  17:59
 • Yatsı
  19:32
Sayfa Başı