Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

İlk derbi Beşiktaş'ın

Teknosa Türkiye Kupası’nın Çorum’da oynanan C Grubu maçlarının ilk gününde Galatasaray Cafe Crown ile Beşiktaş Cola Turka takımları günün ikinci maçında karşı karşıya geldi. Maçı Beşiktaş Cola Turka 73-88 kazandı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Teknosa Türkiye Kupası C Grubu’nda oynanan ikinci maçın ardından basın mensuplarının yaptığı değerlendirme sonucunda maçın yıldızı Beşiktaş Cola Turka takımından Mario Austin oldu. Austin ödülünü Çorum Valisi Mustafa Toprak’ın elinden aldı.

Maça Galatasaray Cafe Crown, Cüneyt Erden’in, Beşiktaş Cola Turka ise serbest atış çizgisinden Mario Austin’in bulduğu sayılarla ile başladı. Pota altından Adem Ören’in arka arkaya bulduğu basketlere, sarı kırmızılılar karşılık veremezken, Muratcan Güler-Adem Ören ikilisinin sayıları ile Beşiktaş Cola Turka 4. dakikada 4-10’luk üstünlüğü yakaladı. Andrija Zizic ve Milan Gurovic ile çabuk toparlanan Galatasaray Cafe Crown, Murat Kaya’nın serbest atış çizgisinden bulduğu sayılarla 6. dakikada önce 10-10 ile skorda dengeyi kurdu ardından da yine serbest atışlardan Milan Gurovic’in kazandırdığı sayılarla skor üstünlüğünü ele geçirdi(12-10). İki takımın da dış atışlarda isabet sağlayamadığı maçın bu bölümünde sarı kırmızılılar, Cemal Nalga ile pota altından skor üretti. Murat Kaya’nın 3 sayılık basketi ile dışardan da skor bulmaya başlayan Galatasaray Cafe Crown, ön sahada baskılı savunma yaparak rakibini hataya zorladı ve ilk periyodun bitimine 1 dakika kala 5 sayılık farkı yakaladı(17-12). Siyah beyazlılar, rakibine 1 dakika içinde sadece 1 sayı şansı verirken, Haluk Yıldırım’ın üst üste bulduğu 6 sayı ile skorda dengeyi kurdu ve maçın ilk 10 dakikalık bölümü 18-18 eşitlikle noktalandı.

Galatasaray Cafe Crown ikinci periyoda top kaybı yaparak başlarken, Beşiktaş Cola Turka Mario Austin ile 3 sayılık bir basket buldu. Milan Gurovic ile arka arkaya 3 sayılık basketler bulan sarı kırmızılılar, Mario Austin ve Mire Chatman’i durdurmakta zorlandı. Rakibinin skor üretemediği dakikaları Muratcan Güler ile hızlı hücumdan, Mire Chatman ile de serbest atışlardan, Mario Austin ile de 3 sayı çizgisinin gerisinden bulduğu sayılarla iyi değerlendiren siyah beyazlılar, maçın 14. dakikasında 10 sayılık üstünlüğü yakaladı(24-34). Farkı eritmek için telaşlı hücum eden Galatasaray Cafe Crown, top kayıpları yaparken, Muratcan Güler ile 3 sayılık bir basket bulan Beşiktaş Cola Turka, Jovo Stanojevic’in serbest atışlardan bulduğu sayılarla 17. dakikaya da 27-41 üstün girdi. Cüneyt Erden’in 3 sayılık basketine de Mire Chatman-Adem Ören ikilisi ile cevap veren siyah beyazlılar, ilk yarıyı 34-47 önde kapattı.

İkinci yarıya Galatasaray Cafe Crown Andrija Zizic’in üst üste bulduğu basketlerle başladı. 3 dakika boyunca sadece 1 sayı üretebilen rakibi karşısında 6-1’lik bir seri yakalayan sarı farkı 8 sayıya indirdi(40-48). Mario Austin ve Marcus Faison ile hücumda toparlanan siyah beyazlılar, farkın daha fazla kapanmasına izin vermedi ve 25. dakikaya 42-54 önde girdi. Cüneyt Erden’in arka arkaya bulduğu sayılarla maça ortak olmaya çalışan sarı kırmızılılar, Mario Austin ve Cevher Özer’in sayılarına engel olamadı. Beşiktaş Cola Turka, son periyoda 49-62 önde girdi.

Final periyoduna Antonio Graves-Cüneyt Erden ikilisinin 3 sayılık basketleri ile başlayan Galatasaray Cafe Crown, Haluk Yıldırım ve Mire Chatman’in basketlerine engel olamadı. Antonio Graves’in istekli oyunu ile farkı eritmeye çalışan sarı kırmızılılar, rakibinin dış atışlardaki yüksek yüzdeli oyununa çözüm bulamadı. Haluk Yıldırım’ın kazandırdığı 3 sayılık basket ile son 5 dakikaya siyah beyazlılar 61-73 önde girdi. Bu dakikadan sonra iki takım da üst üste hücumlardan boş döndü. Beşiktaş Cola Turka, kalan süre içinde de Mario Austin ile sayılarak bularak üstünlüğünü korumayı başardı ve maçtan 73-88 galip ayrıldı.

SALON: Atatürk Spor Salonu

HAKEMLER: Murat Biricik-Alper Özgök-Ali Şakacı

GALATASARAY CAFE CROWN(73):Marshall Strickland (1 asist), Andrıja Zizic 19 (8 ribaund), Polat Kocaoğlu (2 ribaund, 1 asist), Murat Kaya 9 (3 ribaund, 4 asist), Cüneyt Erden 19 (2 ribaund, 1 asist), Hüseyin Beşok (2 ribaund, 1 asist), Dejan Milojevic 3 (8 ribaund, 1 asist), Milan Gurovic 13 (3 ribaund), Antonio Graves 8 (1 ribaund, 3 asist), Cemal Nalga 2 (3 ribaund),

BEŞİKTAŞ COLA TURKA(88): Mehmet Yağmur 2, Muratcan Güler 7 (6 ribaund, 5 asist), Marcus Faison 2 (1 ribaund, 4 asist), Jovo Stanojevic 4 (9 ribaund, 1 asist), Ömer Ünver 2, Haluk Yıldırım 17 (6 ribaund, 1 asist), Adem Ören 10, Mire Chatman 18 (5 ribaund, 5 asist), Mario Austin 24 (15 ribaund, 1 asist), Cevher Özer 2 (1 ribaund)

1.PERİYOT:18-18
2.PERİYOT:16-29
3.PERİYOT:15-15
4.PERİYOT:24-26


Bunları da Beğenebilirsiniz