Ege Haberleri

EGE

  İlk dakikadan dansa davet

  Hürriyet Haber
  04.07.2015 - 01:31 | Son Güncelleme:

  İZMİR Kültür Sanat ve Eğitim Vakfı’nın (İKSEV) düzenlediği 29. Uluslararası İzmir Festivali’nin sondan bir önceki konserinde New Orleanslı The Soul Rebels Brass Band, İzmir Ekonomi Üniversitesi Açıkhava Gösteri Merkezi’nde sahneye çıktı.

  Derrick Moss (bas davul), Lumar Leblanc (trampet), Julian Gosin (trompet), Corey Peyton (trombon), Erion Williams (saksafon), Paul Robertson (trombon), Edward Lee Jr.(sousaphone), Marcus Hubbard’dan (trompet) oluşan topluluk daha konserin ilk dakikalarında dinleyicilerini ayağa kalkıp dans etmeye davet etti. The Soul Rebels Brass Band, yaklaşık iki saat süren konser boyunca eğlenceyi doruğa taşıdı.

  İlk dakikadan dansa davet

  ABD Büyükelçiliği ve İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) işbirliği ile düzenlenen konserde dinleyicilerin arasına karışan trombon sanatçısı Paul Robertson rahat ve sempatik hareketleriyle coşkuyu ateşledi. Festivalin gönüllü gençleri başta olmak üzere genç dinleyicilerini sahne önüne ve üstüne davet eden Robertson, hem çaldı hem de bol bol selfie çektirdi.

  Tümü New Orleans doğumlu sanatçılardan oluşan The Soul Rebels Brass Band, doğdukları toprakların köklü müzik geleneğini yansıtan bir anlayışla çalıyor. Kendilerinin dinlemeyi sevdikleri türden müzik yaptıklarını söyleyen topluluk üyeleri, New Orleans Band geleneğini yaşatmak ve tanıtmak amacıyla bir arada çaldıklarını belirtiyor.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı