ORDU HABERLERİ

İlk çocukları 29 Şubat'ta doğdu

AA / Sefa Eyi
29.02.2016 - 16:46Son Güncelleme :

- Ordu'nun Fatsa ilçesinde 2,5 yıl önce evlenen Hasret ve Naim Küçük çiftinin ilk çocukları 29 Şubat'ta doğdu

AA / Sefa Eyi

ORDU (AA) - Fatsa ilçesinde 2,5 yıl önce evlenen Hasret ve Naim Küçük çiftinin ilk çocukları, 29 Şubat'ta doğdu.

Korgan ilçesinde yaşayan 21 yaşındaki Hasret Küçük, normal doğumla 29 Şubat'ın ilk saatlerinde bir kız çocuğu dünyaya getirdi.

İlk bebeğinin 29 Şubat'ta doğmasının kendisi için sürpriz olduğunu ifade eden Hasret Küçük, AA muhabirine yaptığı, bebeğini nüfusa 28 Şubat'ta yazdırmak istediğini söyledi.

Eşinin yurt dışında inşaatta çalıştığını belirten Küçük, "Ailemin ve doktorumun tavsiyesi üzerine normal doğumu tercih ettim. Normalde 23 Şubat'ta doğum yapmam gerekiyordu ancak sancılarım 28 Şubat'ta başladı. Doktorum beni hastaneye yatırdı ve gece saat 02.00'de bebeğimi dünyaya getirdim" dedi.

Küçük, 29 Şubat'ın önemini ilk başta hatırlayamadığını kaydederek, "İlk başta bebeğimin 29 Şubat'ta doğmasının benim için bir anlamı yoktu. Hemşireler bana '29 Şubat dört yılda bir geliyor, bebeğin 4 yılda bir doğum günü kutlayabilecek' dediklerinde şaşırdım ve üzüldüm. Bebeğin ismini Ezgi Miray koyduk. Bebeğimi kabul ederlerde nüfusa 28 Şubat'ta yazdırmak istiyorum" diye konuştu.

Kadın Doğum Uzmanı Lale Usta ise ilk defa 29 Şubat'ta doğum yaptırdığını söyledi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ordu haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ordu ilinden İlk çocukları 29 Şubat'ta doğdu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Şubat 2016 tarihinde saat 16 46’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça İlk çocukları 29 Şubat'ta doğdu haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı