« Hürriyet.com.tr
MENÜ

İlk ceza Gokhan Zan'a

Ertuğrul Sağlam, antrenmanda sakatlığını ileri süren savunma oyuncusuna gözdağı vermek için kendisini Hall maçı kadrosuna almadı.

İsmail ER
SON GÜNCELLEME
BEŞİKTAŞ Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, önceki gün antrenmana çıkan, ancak daha sonra sakatlığını bahane eden Gökhan Zan’ı sert bir şekilde uyardı. Başarılı savunma oyuncusunu Hall takımıyla yapılan maçın kadrosuna almayarak, dikkatini çeken genç teknik adam, menajer Ali Gültiken ile de bir görüşme yaptı. Sağlam bu görüşmede, Gökhan’ın bir an önce toparlanmasını istediğini ve sakatlığını tedavi ettirdikten sonra antrenmanlara çıkması gerektiğini söyledi.

Düzeni bozdurmam

Bununla da yetinmeyen siyah beyazlıların çalıştırıcısı, oyuncularla yaptığı toplantıda da "Arkadaşlar burada Beşiktaş’ın başarısı için bulunuyoruz. Kimsenin disiplini ve sistemi bozmaya hakkı yok. Bu nedenle sakat olan futbolcu antrenmana çıkmadan sakatlığını söylesin. Antrenman düzenini bozmaya kimsenin hakkı yok. Sakat olan gitsin tedavi olsun. Kulübümüzün doktorları var" diyerek çıkıştı.

Yönetimden destek

Sağlam’ın bu davranışı, futbol şube sorumlusu Celal Kolot tarafından da takdirle karşılandı. Kolot, "Burada Beşiktaş’ın menfaatleri ön plandadır. Disiplinli ve örnek bir ekip oluşturduk. Kimse antrenmanda saygısızlık yapamaz. Hocamızın aldığı her kararın arkasındayız" yorumunu yaptı.

Bunları da Beğenebilirsiniz