« Hürriyet.com.tr
MENÜ

İlk cep Webber’in

Türkiye Grand Prix’sinde Red Bull Racing takımının şampiyona lideri sıralama turunu ilk sırada bitirirken, ikinciliği McLaren Mercedes’ten Hamilton aldı. Bu iki pilotu Red Bull Racing’in Alman pilotu Vettel takip etti.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
FORMULA 1 Türkiye Grand Prix’sinde sıralama turları Red Bull Racing takımının Avustralyalı pilotu Mark Webber’in üstünlüğüyle sona erdi. Pilotlarda geride kalan 6 yarış sonunda şampiyona lideri olan Webber, İstanbul’da ilk kez, kariyerinde de 5. kez “pole pozisyonu” elde etmeyi başardı. Sıralama turlarında McLaren Mercedes’in İngiliz pilotu Lewis Hamilton ikinci, Red Bull Racing’in Alman pilotu Vettel ise üçüncü sırayı aldı.

İstanbul Park’ta bugün 800. Grand Prix’sine çıkacak olan Ferrari ise sıralama turlarında beklenen performansını gösteremedi. Fernando Alonso 12. olurken, Felipe Massa ise yarışa 8. sırada başlayacak.

Seyirciden destek bekliyorum

FORMULA 1 Türkiye GP’si Ferrari için çok büyük önem taşıyor. 800. yarışını İstanbul’da yapacak olan Ferrari takımının Brezilyalı pilotu Felipe Massa, “İstanbul seyircisi her zaman bana destek oldu yine destek bekliyorum. Burada doğdum. Umarım 800. yarışımızda birinciliğe ulaşırım.” · Reha ERUS

İstanbul Park’ı geri istiyoruz

SÖZLEŞMESİ 2011’de biten Formula 1 Türkiye GP’sinin gelece-ğiyle ilgili F1’in patronu Bernie Ecclestone’la görüşen Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Faruk Nafiz Özak, “Şu anda pisti Ecclestone işletiyor. Biz Türkiye’nin işletmesini istedik. Biraz pazarlık yapacağız. 2 ay içinde bu iş biter” dedi.

Yarış saat 15.00’te start alacak

FORMULA 1 Türkiye Grand Prix’si bugün saat 15.00’te verilecek startla başlayacak. 58 turluk yarış öncesi İstiklal Marşı’nı Ajda Pekkan söyleyecek. Bu arada dün McLaren Mercedes pilotları Lewis Hamilton (320.1) ile Jenson Button (320.4), en yüksek hıza çıkan pilotlar oldu.

Bunları da Beğenebilirsiniz