Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"İlk amacımız gruptan çıkmak"

Beşiktaş Erkek Basketbol Takımı oyuncusu Tutku Açık, siyah-beyazlı ekibin geçen sezon elde ettiği başarıyı yakalamak istediklerini ifade etti.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Kulübün internet sitesine açıklama yapan Açık, geçen sezon elde edilen başarılardan sonra bu sezon da başarı çıtasının yüksek olduğunu belirterek, “Şampiyon bir takıma geldim. Sezona hazırlanmaya devam ediyoruz. Yeni arkadaşlar var, yabancı oyuncularımız geliyor. Bir alışma süreci olacak, bunu da hazırlık etabında gidereceğimizi düşünüyorum. Şu anda çıta çok yüksekte, geçen seneki başarıyı yakalamaya çalışacağız. Bunun kolay olmadığını biliyoruz ama sahada elimizden ne geliyorsa yapıp, geçen seneki başarıyı yakalamak istiyoruz” ifadelerini kullandı.
Beşiktaş'ın yeni sezonda mücadele edeceği THY Avrupa Ligi'nin zor geçeceğini düşündüğünü kaydeden Açık, Avrupa arenasındaki hedeflerini şöyle değerlendirdi:
“Öncelikle Beşiktaş'ın Euroleague'de ilk senesi olduğu için biraz zor geçeceğini düşünüyorum. Zaten Euroleague, zor bir lig. Sertlik seviyesi ve oyuncu kalitesi çok yüksek olan bir lig, ama gruba baktığımız zaman 2 takım hariç diğer takımlar birbirini yenebilecek güçte. Erman Kunter'in verdiği taktikler doğrultusunda ilerleyeceğiz. İlk senemizde, ilk hedefimiz gruptan çıkmak olacak.”

Bunları da Beğenebilirsiniz