« Hürriyet.com.tr
MENÜ

İlk altını kaptık

Karadeniz Oyunları’na fırtına gibi giren takımlarımız, futbol, basketbol ve voleybolda rakiplerini dize getirdi. Bisiklette ise, Hopa-Rize etabını kazanan Mustafa Sayar, ilk altın madalyayı getirdi.

Celal DEMİRBİLEK/Rize
SON GÜNCELLEME
KARADENİZ Oyunları’nda ilk altın madalya Türkiye’nin oldu. Bisikletçilerimiz ülkemize ilk altın ve bronz madalyaları getirdi. 90 kilometrelik Hopa-Rize etabını Mustafa Sayar 2 saat 17.40’lık derecesi ile birinci bitirirken, İsmail Aksoy 2 saat 19.50’lik derecesi ile üçüncü oldu. 6 ülkeden 35 sporcunun ter döktüğü yarışlarda Yunanlı Georgios Karazios’la birincilik çekişmesine girişen Sayar, aynı zamanlamayla tamamladığı etabı Karazios’u foto finişle geride bıraktı.

Batuhan yıldızlaştı

Ödül töreninde ise karışıklık yaşandı. Mustafa’nın madalyası Yunanlı’ya verildi. Bunu fark eden sporcumuz altın madalyasını alıp, Yunanlıya gümüş madalyasını verdi. Futbol Milli Takımımız, Trabzon’da karşılaştığı Gürcistan’ı, attığı 4 golle yıldızlaşan Batuhan ve Tunay’ın golleriyle 5-3 mağlup ederek C Grubu’na iyi bir giriş yaptı. Giresun’da oynanan A Grubu mücadelelerinde Moldova, Ermenistan’a 2-0 üstünlük sağlarken, Rusya ile Azerbaycan golsüz berabere kaldı. Rize’deki B Grubu maçında ise Romanya, Ukrayna’yı 3-1 yendi.

Basketçiler fark attı

Basketbolda yapılan ilk gün müsabakalarında B Grubu’nda yer alan erkek takımımız, Romanya’ya 39 sayı fark atarak mücadeleden 103-64 galip ayrıldı. A Grubu’nda Yunanistan, Gürcistan’ı 103-59, C Grubu’nda da Rusya, Ukrayna’yı 77-56 mağlup etti. Of Spor Salonu’nda yapılan voleybol karşılaşmalarında millilerimiz, A Grubu’nda Azerbaycan’ı, Bulgaristan da Arnavutluk’u aynı skorla 3-0 yendi. B Grubu’nda Rusya, Romanya engelini 3-2, C Grubu’nda da Ukrayna, Gürcistan’ı 3-2’le geçti.

GÜNÜN PROGRAMI

YÜZME: 09.00 ve 16.00 M.Akif Ersoy Havuzu

GÜREŞ: 10.00 Yomra Spor Salonu

BEDENSEL ENG. YÜZME: 16.40 M.Akif Ersoy Havuzu

BİSİKLET: 09.30: Rize-Trabzon etabı

VOLEYBOL: 18.00: Türkiye-Arnavutluk (bn) (Of Salonu)

BASKETBOL: 16.15:Türkiye-Moldova (erk) (19 Mayıs Salonu)

FUTBOL: 20.00: Türkiye-Arnavutluk (Avni Aker Stadı)

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler