« Hürriyet.com.tr
MENÜ

İlk altın Alman'ın

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Kumburgaz'da yapılan bayanlar 5 kilometre yüzme yarışında birinciliği kazanan Alman Peggy Buechs 24. Avrupa Yüzme Şampiyonası'nda kürsüye çıkan ilk sporcu oldu. Çiftler senkronize yüzme elemelerinde Deniz Aker ve Sevgi Özsever başarılı olamadı.

<ı>Gümüş İtalyan'ın

24. Avrupa Yüzme, Atlama ve Senkronize Yüzme Şampiyonası'nda ilk altın madalyayı Alman yüzücünün Peggy Buechse kazandı. Şampiyonada sabah Kumburgaz'da yapılan 5 kilometre bayanlar yarışını kazanan Buechse şampiyonada kürsüye çıkan ilk sporcu oldu. İkinciliği çok az bir farkla İtalyan Viola Valli elde etti.

<ı>Başarılı olamadılar

Bronz madalya ise yine Alman Britta Kamrau'nun oldu. Ataköy Olimpik Havuzu'nda sabah yapılan çiftler senkronize yüzme teknik programı elemelerinde sporcularımız başarılı olamadı. 17 ülkenin 2'şer sporcuyla katıldığı elemelerinde Deniz Aker-Sevgi Özsever'den oluşan Türk ekibi, toplam 70.040 puanla 17. ve son sırada yer aldı.

<ı>Ruslar ilk sırada

Çiftler senkronize yüzmede Rus Brusnikina-Kısseleva çifti 97.960 puanla birinci, Fransız Lignot-Geoffroy ikilisi 95.000 puanla ikinci, İtalyan Cecconi-Lucchini ifti ise 93.600 puanla üçüncü sıraya yerleşti. Çiftler senkronize yüzmede bu sabah yapılacak elemelerin ardından öğleden sonraki finalle madalyalar sahibini bulacak.

<ı>Atlamada Almanlar

İkinci günün bir diğer eleme yarışması erkekler 10 metre kule atlamadaydı. 20 sporcunun katıldığı yarışmalarda, 6'şar atlayışın ardından yapılan derecelendirmede, toplam 441.90 puan alan Alman Heiko Meyer birinci sırayı alırken, Rusya'dan Rimitri Sautin 432.96 puanla ikinci, İngiliz Leon Taylor da 395.04 puanla üçüncü oldu. Bu dalda final bugün yapılacak.

Erinç sakatlandı

Erkekler 10 metre kule atlamada özellikle Alman, Rus ve İngiliz sporcular arasında büyük çekişme yaşanırken, sporcumuz Erinç Kuzucu şansız bir sakatlık geçirince yarışmayı tamamlayamadı. İddiası olmayan Erinç, ilk iki atlayışı sonunda son sıralarda yer alırken, üçüncü atlayışında kolundan sakatlandı. Erinç daha sonraki haklarını kullanamayınca, yarışmayı hiç atlama yapmayan Yunanlı sporcu Liaros ile birlikte 103.68 puanla 19. sırada tamamladı.

5 Km’de kürsüye çıktılar

Kumburgaz'daki 5 kilometre yüzme yarışmasıyla, birinci olan Alman Peggy Buechse, ikinci İtalyan Viola Valli ve üçüncü Alman Britta Kamrau şampiyonada kürsüye çıkan ilk sporcular oldu.

Havuzdakilere moral verdiler

Ataköy Olimpik Havuzu'ndaki Avrupa Yüzme Şampiyonası'na ilginin az olduğu dikkat çekerken, katılan ülke sporcuları tribünlerde renkli görüntüler oluşturuyor. Arkadaşları yarışırken onlara moral veren sporcular tribünde şov yapıyor. Özellikle Yunanlılar tribündeki gösterileriyle dikkat çekti.

Yazın keyfi

Sporcular havuzda tüm hünerlerini gösterip dereceye girmek için mücadele ederken, tribündekiler hem yarışmaları izliyor hem de güneşleniyor. Sporcular ve taraftarlar şampiyona ile İstanbul'da yaz günün keyfini çıkarıyor.CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler