« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"İlk 5'te başlayacağım için mutluyum"

NBA’de forma giyen Milli oyuncularımızdan Ömer Aşık, ligin önde gelen pota altı oyuncularından biri olmayı hedeflediğini belirtti.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Geçtiğimiz seneyi Chicago Bulls’ta tamamlayan ve sezon sonunda Houston Rockets’ın yolunu tutan Ömer Aşık, FIBA.com’a yaptığı açıklamalarda NBA’de oynama kararı aldığı için mutlu olduğunu dile getirirken, “Buraya geldiğimde tek hedefim maçlara ilk beş başlamaktı. Bu yüzden Houston Rockets’da bunu yapacağım için mutluyum. Biliyorum ki hücum anlamında hala bazı eksiklerim var fakat kendime inanıyorum. Her gün daha da fazla çalışarak kendimi geliştirebileceğimi biliyorum” dedi.

Chicago’da kendisini fazlasıyla gösteremediğini belirten Aşık, “Maçlar sırasında çok geriliyordum. Benden istenileni yerine getiriyordum, o kadar. Şimdi ise Kevin McHale gibi zamanın en iyi pota altı oyuncularından biriyle çalışacağım için çok mutluyum. Oyunumu geliştirebilmek adına ondan öğreneceğim çok şey var” şeklinde konuştu.

Houston Rockets’ın Ömer Aşık’ı basın tanıtım toplantısında Milli oyuncumuzdan övgüyle bahseden Rockets Başkan Yardımcısı Sam Hankie, “Biliyoruz ki Ömer gibi fizikli oyuncuları bulabilmek kolay değil. Savunma anlamında gerçekten mükemmel bir oyuncu. Potasını rakibe karşı çok iyi koruyor. Önce Türkiye’de ardından da Chicago Bulls’ta forma giyerek kendini günden güne geliştirmeye de devam etti ifadelerini kullandı.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler