« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"İlk 4 içinde olmalıydık"

Güreş Federasyonu Başkanı Osman Aşkın Bak, Grekoromen Güreş Dünya Kupası'ndaki maçlarda milli takımın eksiklerini gördüklerini söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Bak, Türk Milli Takımının beşinci olarak tamamladığı müsabakaların ardından, Belarus'a iddialı gelmediklerini belirtti.

Takımın, Avrupa ve dünya şampiyonasına hazırlandığını anımsatan Bak, “Bizim için iyi bir sınavdı. Dünyanın en iyi takımları buraya geldi. Kupa, eksiklerimizi görmek için iyi bir fırsat oldu. Teknik kadro bir çalışma içinde. Nazmi Avluca güreştirilmedi. Selçuk Çebi, kilosunda mücadele etmedi. Bizim için takımın son durumunun görülmesi önemliydi” diye konuştu.

Grekoromen Güreş Milli Takımı Teknik Direktörü Salih Bora da iddialı oldukları sıkletlerdeki sporcuları güreştirmediğini ifade ederek, şöyle konuştu:
“Dünya Kupası'nı bir hedef olarak belirlemedik. Bizim için daha önemli hedefler var. Fakat burayı hedef koyan ülkeler olmuş. Biz burada bazı sıkletlerdeki eksikleri gördük. Özellikle hafif kilo sıkletlerinde 5-6 yıldır süre gelen sıkıntılarımız var. Hala oturtamadık. O gün, kim iyiyse onu güreştiriyoruz. Güreşte kilo düşüp, yükseltmek kolay değil. Burada özellikle hafif kiloları denedik. Diğerleri de Avrupa ve dünya şampiyonası öncesi rakiplerini gördüler. Ama yinede burada ilk 4 içinde yer almalıydık.”

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.