« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"İlk 11'e girmek önemli"

A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Guus Hiddink, milli yıldız Nuri Şahin'in İspanya'nın dünyaca ünlü takımı Real Madrid'e transfer olmasını değerlendirdi.

Fatih ÖZYAR - AMSTERDAM / DHA
SON GÜNCELLEME

Bundesliga'da mutlu sona ulaşan Borussia Dortmund'un şampiyon olmasında büyük katkısı olan Nuri Şahin hakkında değerlendirme yapan Hollandalı teknik direktör, "Real Madrid'e transfer olmak tabi ki önemli. Ama asıl önemli olan orada ilk 11'e girmektir" dedi.

Milli Takım Teknik Direktörü Guus Hiddink, Nuri Şahin'in İspanya'nın dünyaca ünlü kulübü Real Madrid'e transfer olmasını değerlendirdi. Milli yıldızın Real Madrid'e transfer olmasının sevindirici bir gelişme olarak değerlendiren Hiddink, "Real Madrid'e transfer olmak tabii ki büyük bir olay. Bu işin henüz başlangıcı. Asıl önemli olan, Nuri'nin orada kendini gösterip ilk on bire girmesidir. İlk 11'e girebilmesi için de orada rekabet edeceği futbolculardan çok daha iyi olmalıdır. İşi kolay değil, bunu da zaman gösterecek. Şayet ilk 11'e girme başarısını gösterirse, o zaman ne kadar büyük bir futbolcu olduğunu da tüm dünya ya ispatlamış olur" dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz