ŞANLIURFA HABERLERİ

İlim Sanat ve Araştırma Merkezi açıldı

DHA
14.05.2018 - 15:12Son Güncelleme :
DHA

ŞANLIURFA, (DHA) - ŞANLIURFA'da İlim Yayma Cemiyeti bünyesinde vatandaş ve öğrencilere yönelik tarihi Urfa evi restore edilerek, 'İlim Sanat ve Araştırma Merkezi'ne dönüştürüldü.
İlim Yayma Cemiyeti (İYC) Şanlıurfa Şubesi tarafından kurulan merkezin açılış törenine; Vali Yardımcısı Dr. Fatih Çelikkaya, İYC Genel Başkanı Yusuf Tüzün, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Abdülkadir Açar, Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, İYC Şanlıurfa Şube Başkanı Av. Cüneyd Altıparmak, İl Müftüsü İhsan Açık, öğrenciler ve cemiyet üyeleri katıldı. Kuran-ı Kerim tilavetiyle açılışı gerçekleştirilen merkezi gezen katılımcılar, yetkililere teşekkür etti. Merkezin açılışında bir konuşma yapan İlim Yayma Cemiyet Başkanı Cünyed Altıparmak merkezin sadece İYC'ye ait olmadığını tüm STK, öğrenci ve Şanlıurfalıların olduğunun altını çizerek "Burada devreye sokacağımız ilk program Marifet Okulu olacak. Cemiyetimizin uzun süreli bir çalışma ile oluşturduğu bir müfredat olan bu okul, lise ve altı okullara hitap eden bir hafta sonu okuludur. Yine cemiyetimizin  İlim ve Sanat Merkezlerindeki uygulamalarını da bu tarihi mekanda devreye sokacağız ve bunlara ek olarak Akademi Merkezi olarak da lisans üstü öğrencileri dil ve ALES türünden sınavlarına dönük eğitimler verip, hoca-öğrenci buluşmaları ile akademisyenliğe yatkın olan kimselerin önünü açmak gayesindeyiz. Bu üç hedefin birleşimi ile İlim, Sanat ve Araştırma Merkezimizi teşekkül ettirmiş olacağız. Buradaki planlama ve program takibi eğitim komisyonumuzca icra edilecek, idari düzen ise genel sekreterliğimiz denetiminde yürüyecektir. Ayrıca çeşitli projeler kapsamında bu mekanda, kodlama, matematik, dil, kısa film ve geleneksel sanatlar yönünden kültür faaliyetlerine yer vereceğiz" dedi.
FOTOĞRAFLI
 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Şanlıurfa haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Şanlıurfa haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde İlim Sanat ve Araştırma Merkezi açıldı haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı