KAHRAMANMARAŞ HABERLERİ

Ilıca Kaplıcaları Şifa Arayanlarla Doluyor

IHA
26.10.2015 - 13:59Son Güncelleme :

KAHRAMANMARAŞ’IN ONİKİŞUBAT İLÇESİ SINIRLARINDA BULUNAN ILICA KAPLICALARI ŞİFA ARAYAN VATANDAŞLARIN AKININA UĞRUYOR.

IHA

Kahramanmaraş’ın Onikişubat ilçesi sınırlarında bulunan Ilıca Kaplıcaları şifa arayan vatandaşların akınına uğruyor.
Özellikle çevre illerden gelen vatandaşlara ev sahipliği yapan Ilıca Mahallesi’nde yer alan kaplıcadaki kükürt petrol artığı ve az miktarda yağ karışımı ile meydana gelen şifalı suyun; romatizma hastalıklarına, kırık-çıkık ve kadın hastalıklarında olumlu etki yaptığı belirtildi. Mahalle halkının geçip kaynağı haline gelen kaplıcalara, komşu şehirlerden de yoğun ilgi var.
Gaziantep’ten Ilıca Kaplıca’sına gelen Ömer Gürbüz, ”Ilıca Kaplıcaları’na eklem ağrılarım için sık sık gelen birisiyim. Suya girip çıktıktan sonra kendimi daha zinde hissediyorum. Ailecek gelip otellerde kalma imkanı olduğu için kısa tatillerde buraya gelerek dinlenme fırsatı buluyorum” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kahramanmaraş haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kahramanmaraş ilinden Ilıca Kaplıcaları Şifa Arayanlarla Doluyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Ekim 2015 tarihinde saat 13 59’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Ilıca Kaplıcaları Şifa Arayanlarla Doluyor haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı