« Hürriyet.com.tr
MENÜ

İliç’in kredisi bitti

G.Saray’da Gerets, Heinz’ın ardından Sırp futbolcuyu da yanında oturtmaya karar verdi ve "İliç’i de dinlendirmenin zamanı geldi. Düzelir diye bekledim, olmadı. Toparlanmazsa kadroya giremez" dedi.

İlhan SÖYLER
SON GÜNCELLEME
Şansı kullanamadı

G.Saray sezon başında Çek Heinz ile İliç’i büyük umutlarla transfer ederken, onları övgüyle lanse etmişti. Ancak ikisi de bekleneni veremedi. Sivasspor deplasmanı dönüşü "Yanımda oturacak" diyerek önce Heinz’ı kulübeye çeken teknik direktör Eric Gerets, Vestel Manisaspor maçında da İliç’in ilk 11’deki ipini çekti.

Bekledim düzelmedi

Sivas’ta hayal kırıklığı yaratan Sırp futbolcu, Vestel Manisa maçındaki son şansını da kullanamadı ve İliç’i ilk yarı bitmeden kenara alan Gerets, "İliç’i de dinlendirmenin zamanı geldi. Düzelir diye bekledim. Ama o bu gayreti göstermedi. Oyun içinde mücadele eksikliği, top kullanmaktaki beceriksizliği ve aksaması sürüyor" dedi.

Böyle oynayamaz

Sahada bir tek Saidou mücadele ederken İliç’in oralı bile olmadığına değinen Belçikalı çalıştırıcı, "Volkan’ı hemen oyuna alıp Saidou’nun yanında görev verince G.Saray’ın güçlendiği gördük. Artık İliç de Heinz gibi benim yanımda duracak. Ne zaman düzelir o zaman formayı alır. Bu şekilde oynatmanın bir anlamı yok" diye konuştu.

İbre bize dönüyor

Gerets, şampiyonluk yarışını da değerlendirerek, "2 maç F.Bahçe puan kaybettikçe biz bu şansı değerlendirememiştik. Şimdi şans ayağımıza geldi. Başa baş mücadele edip kesinlikle puan kaybetmemeliyiz. F.Bahçe daha düşüşe geçecektir. Mart ayında biz yükselişe geçeceğiz. Yaptığımız programda bunu herkese ispat edeceğiz. İbre bize dönmeye başladı" yorumu yaptı.

Bunları da Beğenebilirsiniz