Türkiye'nin en iyi köşe yazarları en güzel köşe yazıları ile Hürriyet'te! Usta yazarlar ve gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin.

İlhan Taşçı’nın kitabı

BUGÜN size çok ilginç, son derece çarpıcı, neredeyse tamamı belgelerden oluşan bir gazeteci kitabını daha tanıtmak istiyorum:<br><br>"Bir AKP Belgeseli. Maskesiz Soygun." (Siyah Beyaz Yayınları, siyahbeyazkitap.com)

Yazan, Cumhuriyet Gazetesi muhabiri, gazeteci kardeşimiz İlhan Taşçı.

Bu kitabı her Türk vatandaşı okumalı. Ama özellikle önümüzdeki seçimde AKP’ye oy verecekler okumalı ki, kime oy vereceklerini bilsinler!

İlhan Taşçı dört dörtlük bir araştırma yapmış, beş yıldan bu yana ülkemizi kimlerin yönettiğini ve "marifetlerini" belgelerle konuşturmuş. İnsan okudukça inanamıyor... "Vurgunun, yozlaşmanın, yalanın ve talanın bu kadarı da olmaz" diye bağırası geliyor.

İktidara mensup vurguncular nasıl affedildi? Onlar için nasıl af yasaları çıkarıldı? Servetleri nasıl arttı? Kimlerin düğününde oğlanla kıza birileri tam 29 kilo altın taktı? Bunları koruyan ve kollayan hákimler nasıl terfi ettirildi? Kollamayan hákim ve savcıların başına neler geldi?

Kurdukları şirketler, aldıkları gemiler. Aile boyu köşeyi dönenler...

Hayali ihracatçı bakanlar. Teşvikler, tapular, aile şirketleri, özelleştirme vurgunları. Terörist Yasin El Kadı’ya kefil olmanın nedeni.

Vurgun, soygun, hortum, belediye yolsuzlukları...

Hazine arazilerinin ve altın yumurtlayan tavuk olan sanayi tesislerimizin peşkeş çekilmesi.

Dokunulmazlık zırhından yararlanıp vurgunu sürdürenler.

Tarikat-siyaset-ticaret üçgeninde ortaklaşa hortum ve karanlık ilişkiler...

Tekmili 36 kısım!

İlhan Taşçı’yı kutluyorum. Kravatlı soyguncuların eseri olan "maskesiz soygunu" yakalamış, "bir AKP belgeseli" yapmış ve kitap yazmış.

Biliyorsunuz, soygunu sokakta yapan ayak takımının, gaspçıların, kapkaççıların yakalanma olasılığı var. Ancak kravatlı soyguncular için yakalanmak söz konusu değil!.. Çünkü onlar devlet mekanizmasını ele geçirmiş.

İlhan da bu kravatlı soyguncuları araştırmış, "hortuma damardan girenlerin (!)" marifetlerini belgelemiş.

Size burada bazı kitapları öneriyorum, "Okuduktan sonra bana teşekkür edeceksiniz" diyorum. Bu da onlardan biri. Mutlaka okuyun.

Ancak seçimde oyunu AKP’ye verecek olanlardan özellikle istirham ediyorum:

Lütfen sizler bu kitabı hemen okuyun. Sonra kendi kendinize sorun:

"Ben oyumu kime veriyorum? Bunlara mı?"

VE ERGÜN POYRAZ

ERGÜN Poyraz’ın kitapları satış rekorları kırmaya devam ediyor. Ergün Poyraz bir seri yakaladı, kitaplarında sürdürüyor:

Hazreti Musa ve günümüzdeki bağlantıları!

Sizlere burada iki kitabını tanıtmıştım. İlki tam 100 bin, ikincisi 60 bin sattı ve okuyanlardan yüzlerce teşekkür mesajı aldım.

"Musa’nın Çocukları. Tayyip ve Emine." (Tayyip Bey mahkemeye başvurdu ve kitabın piyasadan toplatılmasını istedi. Bu istemi reddedildi.)

"Musa’nın Gül’ü."
Abdullah Gül.

Ergün Poyraz şimdi son kitabını yayınladı. Bu kez Bülent Arınç’ı anlatıyor:

"Musa’nın Mücahiti." (Togan Yayıncılık.)

Bu kitapta hem Bülent Arınç’ı, hem de geçmişini, kökenini, marifetlerini, söylediklerini öğreneceksiniz.

Bülent Arınç’ın dedesinin, Asteğmen Kubilay’ı 1930 yılında boğazını keserek Menemen’de şehit eden Derviş Mehmet olduğu iddiaları yaygın.

Gerçekten öyle mi?

Yanıtını ben vermiyorum, bu kitapta bulacaksınız.

Çok ilginç değişik, güzel kitaplar çıkıyor.

İlhan Taşçı, Ergün Poyraz mutlaka okunmalı...

Ve herkes kime oy verdiğini, vereceğini iyi bilmeli.

Ellerine sağlık.
X

YAZARIN DİĞER YAZILARI