« Hürriyet.com.tr
MENÜ

İlhan Söyler: Yoklar

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
İlhan SÖYLER

G.Saray'ın oyun akışında birçok yanlışlar görüldü. Neydi bunlar... Futbolcuların çoğunda, karar verme hızı ve düşünceleri gerçekleştirme becerileri zayıftı. Algılamaları eksikti. Rakip Sparta Prag alanı iyi kullandığı için hatlar arasında ‘‘Aksiyon bağlantıları’’ yoktu. Bu yoklar arasında bir telaş, bir başkalık vardı.

Kalede Mehmet soğukkanlıydı. Bir çok pozisyonda gole izin vermedi. Ama, ama topu oyuna sokmada yetersiz kaldı. Emre, dün tanınmayacak haldeydi. Önce biraz çeneni kapa, yaptığın yanlış hareketlerden dolayı sinirli oluyorsun. Daha yaşın çok genç.

Tugay istekli

Tugay, diri ve canlı. Topla oyunda istekli, gol pası atmada hünerli... Fatih Akyel, çok telaşlı. Okan, sahada sinirli. Ne ayağında topla hünerliydi, ne de koşu yoluna atılan toplarda... Top alamayan Hakan Şükür ne yapsın?

G.Saray'ın dünkü görünümü buydu. Kolay olan işleri, zora sokan bir futbol ekibi. Şimdi bu hatalar giderilir. Ancak, böyle maçlar kulağa küpe olmalı. Her futbolcu da oteline dönünce, ‘‘Ben bugün ne yaptım’’ diyebilmeli.
Bunları da Beğenebilirsiniz