« Hürriyet.com.tr
MENÜ

İlhan Söyler: Ummadığın taş

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
İlhan SÖYLER

UMMADIĞIN taş baş yararmış. İşte Galatasaray'a ummaddığı bir taş geldi, başı da yarıldı. Burada Samsunspor'u kutlamak gerekir. Galatasaray'ı çok iyi bilen Bülent Ünder, öyle bir oyun kalıbı kurmuş ki. Baido, Kenan ve Ercan'ı defansın göbeğine yerleştirmiş. Serkan ve Uardel'e nefes aldırmadılar. Orta sahayı kalabalık tutmuş, Serkan ve Tümer orta sahada uzun toplar kullanıp, Müslim ve Mehmet'i kaçırıp, kanatları boş tutarak, av arıyordu. İlhan da Bülent ve Popescu'yu yorup, Ertuğrul'a boş alan bırakıyordu. Samsunspor'un oyunu tıkır tıkırdı.

ACELEN NE

Lucescu'nun birinci bölümde sahaya sürdüğü takım doğruydu. Çünü önünde önemli bir maç vardı ve bazı oyuncularını görmek istiyordu. Aksayan yönler vardı. Tamam. Golü de bulmuşsun. O da tamam. Acelen ne? İkinci bölümde hemen değişiklik yapıyorsun. Biraz bekle. Ters giden bir şey varsa, o zaman düzelt. Ama şemsiye tersine döndü. Bir lauballiktir aldı yürüdü. Bülent, Popescu ortayı boşalttı, Ergün sol kanatta aksayıp durdu. Fatih hocasına sürekli itiraz etti, Ümit savruk vaziyette oyuna devam etti. Serkan bir pozisyon haricinde sahada kayboldu. Jardel, sadece golde gözüktü. O da haklı doğru dürüst top gelmedi.

Böyle olunca ne olur? Oyun planından şaşmayan Samsun, meydanı boş bulup 3 puanı oyun disipliniyle, çalışmasıyla ve bileğinin hakkıyla alıp götürdü. Samsunspor'u kutlarız. Burada en büyük hatayı da bence Lucescu yaptı. Aceleci davranışı sonradan oyuna girenlerin vurdumduymazlıkları Galatasaray'a Monaco maçı öncesinde ciddi bir darbe vurdu.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz