Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

İlhan Söyler: Telefon...

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
İlhan SÖYLER

Bir teknik adamın oyun okuyuşu çok önemlidir. Sisteme bağlı kalmayıp, oyun içinde çeşitli kalıpları değiştiriyorsa o adam gerçek teknik adamdır. Fatih Terim oyunda mağlup, maçın akışını görüyor ve cesurca hücum adamlarını fazlalaştırıyor. Rakibi hapsediyor, abluka altına alıyor ve oyunun skorunu değiştiriyor, avantaj kazanıyor. Sonrada o avantajı koruyup tekrar defans bloklarında değişiklik yapıyorsa o da bir sanat. Bravo Terim.

KADER ANLARI

Trabzonspor'un kaderini değiştiren adam Taffarel'di. Bordo mavililer önde giderken Erol'un arkasından Tamer ve Vugrineç'in toplarına izin vermeyen Taffarel teknik adam ile birlikte skorun diğer bir kader adamıydı. Elektrikli bir maçtı. Hele hele birinci bölümde Emre ile Abdülkadir'in didişmeleri daha oyunun başında gerilimi arttırdı. Giray Bulak yan hakem Birol Budan'ı maç sırasında adeta budayacaktı. Birol Budan bayrağını kaldırdı yahut kaldırmadı, yanlış veya doğru yaptı, ama senin sahaya girip de böyle bir davranış içerisine girmen yanlıştı Bulak. Galatasaray'ın Popescu'su ne kadar mükemmel oynadıysa, Trabzonspor'un Selimi de çevremizde oturan Trabzonsporluları o kadar çileden çıkardı. Sergen de yaptığı vuruşlarla işi bitirdi.

Onu bunu bilmem, maçı kazandırıp kupada yarı finali getiren, cezalı olduğu için tribünde oturan ve en kritik anlarda yardımcılarına açtığı telefonla oyun sistemini değiştiren Fatih Terim'di.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler