« Hürriyet.com.tr
MENÜ

İlhan Söyler: Tatil havası

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
İlhan SÖYLER

HAGİ geldiği günden bu yana Sezar'ın hakkını Sezar'a verdik. Kendisini göklere çıkarttık. Toz kondurmadık. Her zaman ‘‘İşte Hagi’’ dedik. Hak etti de... Fakat son haftalarda bir kapristir gidiyor. Ama buna rağmen dün yine nefis bir pas verdi ve hem Emre'ye golü attırdı, hem de 3 puanın alınmasında büyük bir rol oynadı.. Ancak yine de ben böyle oynayan Hagi'ye alışamıyorum. Onun sahadaki diriplinglerini, bomba gibi şutlarını, nefis frikiklerini özlüyorum.

Dün Emre'ye acıdım. Emre görev icabı hücum oynuyor, yeteneklerini kullanıyor. Ama acımasızca tekmeler yiyor. Çok koşuyor, hırslı. Orta alandaki Suat, Ergün ve Okan ağabeyleri gidip, gelmekten yorulmuş.

HASAN ŞANSSIZDI

Brezilyalılar tatile erken çıktı. Gidecekler de var. Şimdi de Popescu ve Hagi kart gördüler ve onlar da devreyi erken kapattılar. Hasan Şaş yine şanssız günündeydi. Şanssızlığını yenmek için şut denemesinde bulundu, top direkten döndü. Daha sonra da goller kaçırınca kendine isyan etmeye başladı.

G.Saray sanki artık sıkılmış, bezmiş. Futbolcular sanki, ‘‘Maçlar bitse de bir an önce tatile girsek’’ diyorlardı. Bu takımın yükünü taşıyanlar artık yorulmuştu. Bir de ağabeyleri öylesine sahada gezinince, yük üstüne yük binmişti. Kenarda duranların isyanları da sürüyordu. Her zaman oynadığı oyunla takdir alan, Avrupa'dan bile teklif alan Ümit kenarda duruyor, zoraki olarak sahaya sürülüyordu.

G.Saray'da bir küskünlük aldı gidiyor. Bunun nedenleri de herkes tarafından bilinen şeyler. Şayet Antalyaspor biraz gücünü kullansa, biraz mücadeleyi fazlalaştırsaydı, G.Saray'ın bu durgunluğundan istifade edebilirdi. Ama G.Saray, sahada yürüse de, yanlışlıklar olsa da maç kazanmasını biliyor.


Bunları da Beğenebilirsiniz