« Hürriyet.com.tr
MENÜ

İlhan Söyler: Son perde

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
İlhan SÖYLER

G.SARAY, Fatih Terim'in komutasında bir yıl boyunca Anadolu, Avrupa turnelerine çıktı, perdeyi hak ettiği ödülleri alarak kapadı. Bu ödülleri alana kadar neler çekti bir bilseniz. Aslında ödüllerin karşılığını bir yılın ürünü değil. Bu tohumlar dört yıl önce atıldı, dal budak saldı, yeşerdi, meyveler oldu. Ve sezon sonunda da toplandı.

G.Saray öyle bir ekip ki, varoluşları, inançları ve düşünce halkaları bile birbirine kenetlenmiş. Kendilerini yaratan varlığa inançlarını sürdürdüler. Bu yüce varlığı hep yanlarında hissettiler. O da kendilerine yardım elini uzattı. Çalışanın hep yanında olduğunu hissettirdi.

İŞTE G.SARAY'IN

Korkaklığın, inançsızlığın bunun dışında kaldığını biliyorlardı. Herkese kafa tuttular. Büyük, küçük demediler, aşağılık kompleksine kapılmadılar, ülkeye hasretini çektiği başarıyı getirdiler. Avrupa'da bile dertlerini anlatmayı öğrendiler. Aslında bu oyunu yazsak, satırlar sığmaz. Dört yıl içinde yapılanları da anlatacak kelimeler bulamayız. Görmediklerinizi duymadıklarınızı yazdık ve sonunu getirdik.

İşte bunları görmeyenler de vardı. 1.5 yıl önce aramızdan ayrılan sevgili ağabeyimiz Yavuz Gökmen hep görmek istediği, hayal ettiği, zaman zaman şüpheye düştüğü G.Saray'ı burada belki göremiyor ama, orada hissediyordur. İşte senin G.Saray'ın...


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler